Tag: Zwierzęta Tajlandii

Wyścigi bawołów w Chonburi (7 października 2014)

7 października 2014 roku, w prowincji Chonburi (Chon Buri), odbyły się doroczne wyścigi bawołów. Jest to prawdziwy festiwal tajskich farmerów. Tradycja wyścigów sięga kilkuset lat, a główną nagrodą jest 500 dolarów.

Uczta małp w Lopburi

Każdego roku w listopadzie makaki jawajskie – słynni mieszkańcy Lopburi – mają swoje święto, podczas którego obficie obdarowywane są przeróżnymi smakołykami (np. owocami czy gotowanymi jajkami) i przymyka się oko na ich psoty. Tajlandia | Lopburi zwane jest "miastem małp" (by

Również w kategorii: Święta i festiwale, Newsy z Tajlandii, Lopburi

Święto słoni w Surin

Słonie, zwierzęta piękne i inteligentne, od wieków stanowią ważny element tajskiej kultury, obyczajowości i sztuki. Zajmują także ważne miejsce w najdawniejszej historii kraju, są bohaterami wielu legend, a dziś – skutecznie wspomagają biznes turystyczny.

Podróże z Simonidesem

Polski zawodnik i multimedalista muay thai, Rafał Simonides, jest bohaterem i realizatorem programu „Podróże z Simonidesem”. To nie tylko minireportaże z podróży do Azji, to także pomysł na zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu, jako alternatywy dla innych, często zgubnych, pokus współczesnego świata.

Również w kategorii: Kanchanaburi, Newsy z Tajlandii, Tajski boks, Sport

Lopburi – miasto małp

Najbardziej znanymi mieszkańcami Lopburi są figlarne małpki – makaki jawajskie, które każdego roku w listopadzie obchodzą swoje własne święto! Z tej okazji na terenie świątyni Phra Prang Sam Yot przygotowuje się dla nich wytworną ucztę i przymyka oko na wszelkie psoty. (fot. dullhunk)

Również w kategorii: Top 10 Tajlandii, Tajlandia

Zielone mamby – gorsze od powodzi?

Istnieje niebezpieczeństwo, że w pobliżu stolicy Tajlandii wydostało się na wolność kilkanaście jadowitych węży afrykańskich, tzw. zielonych mamb, po których ukąszeniu człowiekowi pozostaje co najwyżej 20 minut życia.

Również w kategorii: Powódź, Przemyt zwierząt, Newsy z Tajlandii
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>