Tag: Zdrowie

Wskazówki dla podróżujących do Tajlandii z dziećmi

Podróż do Tajlandii lub innego dalekiego kraju z małym dzieckiem może wyglądać na nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla nieprzygotowanych rodziców. W Tajlandii z roku na rok możemy napotkać coraz więcej turystów z dziećmi i na pewno nie bez znaczenia jest tu fakt, że Tajowie wręcz uwielbiają małych podróżników i słynny tajski uśmiech na widok  młodego turysty staje się jeszcze bardziej promienny.

Krótka wizyta u lekarza medycyny tropikalnej w pytaniach i odpowiedziach

Wielu turystów, szczególnie tych wybierających się w tropiki po raz pierwszy, nurtują pytania dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia w podróży. Przed udaniem się na egotyczną wycieczkę warto skontaktować się z lekarzem, specjalizującym się w zapobieganiu i leczeniu chorób specyficznych dla warunków tropikalnych.

Również w kategorii: Tajlandia, Informacje praktyczne, Malaria

Malaria w Tajlandii

Ponieważ występujące w tropikach zagrożenie malaryczne wywołuje wśród podróżników wiele wątpliwości, warto zastanowić się, jak kwestia ta przedstawia się na trenach Tajlandii. Jednocześnie informujemy, że wszelkie przestawione dane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza medycyny tropikalnej.

Adresy szpitali w Tajlandii

Adresy wybranych szpitali w Tajlandii Bangkok Bangkok General Hospital 2 Soi Soonvijai 7 Thanon Phetchaburi Mai tel. 023 103 000, 023 103 456 strona internetowa: www.bangkokhospital.com Bumrungrad Hospital 33 Sukhumvit Soi 3 tel. 026 672 000, 026 672 999 strona internetowa:

Zdrowe wakacje w Tajlandii – szczepienia, zagrożenia, opieka medyczna

Choć opieka medyczna w Tajlandii jest na wysokim poziomie, a niektóre kliniki przypominają ekskluzywne hotele, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa, aby uchronić się przed koniecznością skorzystania z ich usług.