Tag: Zakupy

Targ na torach kolejowych

Jeśli chodzi o wykorzystywanie elementu zaskoczenia w technikach sprzedaży, tajscy właściciele straganów stawiają poprzeczkę naprawdę wysoko. Każdy, kto był w Krainie Uśmiechu zapewne słyszał np. o pływających targach. Na tym kreatywność mieszkańców Tajlandii się jednak nie kończy. Ogromną popularnością wśród turystów cieszy się bowiem także bazar zorganizowany na... czynnych torach kolejowych.

Ceny w Tajlandii w 2015 roku

Po zakupieniu biletów do Tajlandii i spakowaniu walizek pozostaje jeszcze tylko jedno małe pytanie: ile zabrać ze sobą pieniędzy? Ceny w Tajlandii są stosunkowo niskie, w średniej klasy restauracji dwie osoby mogą zjeść obiad za 15-20 dolarów, chociaż są też oczywiście lokale, gdzie można wydać nawet 1000 dolarów.  

Tajskie lody

W Tajlandii na każdym kroku spotkać możemy właścicieli straganów oferujących przeróżne lokalne specjały. Kulinarne doznania są jednym z atutów wyprawy w te rejony świata. W tropikach, gdzie każdy szuka choć namiastki chłodu, szczególnie mile widziani są sprzedawcy lodów.

Chatuchak Market - weekendowy targ

Chatuchak Market w Bangkoku jest jednym z największych weekendowych targów na świecie. Czeka nas tu prawdziwe szaleństwo zakupów. Wszechobecny gwar, stoły uginające się pod ciężarem dojrzałych owoców, stosy barwnych jedwabi, stoiska obwieszone połyskującą biżuterią i zapachy unoszące się ze straganów z jedzeniem, niejednego przyprawią o zawrót głowy.

Również w kategorii: Bangkok, Sklepy i targi, Biznes lokalny

Tajlandia wydatki – dzienny budżet, noclegi, zakupy

Podróż za jeden uśmiech... i kilka złotych w kieszeni – czyli trochę o wydatkach, jakie czekają nas w „Krainie Uśmiechu”. Tajlandia jest krajem bardzo atrakcyjnym cenowo dla turystów z Zachodu. W przeciwieństwie do wysokich cen biletów lotniczych, wyżywienie i zakwaterowanie jest tu stosunkowo tanie.

Sukces OTOP

Tajemniczy skrót OTOP, który dostrzec możemy na znakach przy wjeździe do niektórych tajskich miast i wiosek, a także na szyldach sklepów w miejscowościach turystycznych, to nazwa programu, mającego na celu ożywienie tradycyjnego rękodzielnictwa, a tym samym stymulowanie rozwoju krajowej gospodarki u samych jej podstaw.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>