Tag: Wyspy

Egzotyka poszukiwana - Tajlandia

Gdy za oknem szaro i zimno, a wokół otuleni szalami ludzie spiesznie idący do domu, by ogrzać się ciepłą herbatą, my możemy wygrzewać się na egzotycznych wakacjach w Tajlandii. Sezon turystyczny w Krainie Uśmiechu rozpoczyna się wraz z pierwszymi ochłodzeniami w Polsce. Jeśli marzy nam się słońce, rajskie plaże i egzotyka – Tajlandia sprosta tym wymaganiom.  

Ko Lanta (Krabi)

Ko Lanta jest archipelagiem 52 cichych i malowniczych wysp, których naturalne piękno nie zostało jeszcze zakłócone przez działalność człowieka. Złote, wyludnione plaże i dzikie, zielone lasy porastające wnętrza wysp tworzą prawdziwie bajkową scenerię.

Również w kategorii: Wybrzeże Andamańskie, Krabi

Ko Phi Phi (Krabi)

Wapienne szczyty wyłaniające się z krystalicznej wody, wybrzeża obsypane złotym piaskiem i głębiny pełne raf koralowych, wspaniałych podwodnych stworzeń oraz... turystów nurkujących z rurką. To Phi Phi – wyspy jak motyle (taki kształt posiada jedna z nich widziana z lotu ptaka).

Również w kategorii: Wybrzeże Andamańskie, Krabi

Koh Samui

Koh Samui (Ko Samui) zwana „wyspą kokosowych drzew” jest sercem południowej części Zatoki Tajlandzkiej i trzecią co do wielkości wyspą Tajlandii. Idylliczny krajobraz Koh Samui tworzy aż 26 kilometrów piaszczystych plaż, wspaniałe klify i małe, klimatyczne wioski. Tajlandia | Krajobrazy Koh Samui (by

Wyspy Similan

Similan to 9 granitowych wysp, porośniętych tropikalną dżunglą, obmywanych czystymi niebieskimi wodami oceanu i obramowanych jednymi z najpiękniejszych plaż Tajlandii. Wyspy znajdują się w odległości około 100 km na północny-zachód od Phuket i ok. 50 km od Khao Lak. Tajlandia | Similan Islands (by

Również w kategorii: Phuket, Tajlandia, Wybrzeże Andamańskie

Plaże Krabi

Po niezliczonych zabytkach Bangkoku, Sukhothai i Ajutthaja, odwiedzinach u górskich plemion północy i przejażdżce pamiętną koleją w Kanchanaburi, każdy turysta z pewnością zasłużył na odpoczynek. Czas więc skierować się na południe Tajlandii, ku bajecznym, skąpanym w słońcu  plażom prowincji Krabi.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>