Tag: Wizy

Nowe zasady przekraczania lądowej granicy z Tajlandią

W ostatnich miesiącach zaszły pewne zmiany dotyczące przekraczania granic Tajlandii drogą lądową. Warto je sobie zapamiętać, a jednocześnie nie porzucać dobrego nawyku regularnego sprawdzania tajskich przepisów wizowych. Mamy tu dobrą i złą wiadomość dla podróżników preferujących przemieszczanie się lądem. Od której zaczynamy?

Tajlandia znosi opłatę wizową

Tytuł, jak to tytuł, nie wyczerpuje tematu, a dalsza treść artykułu przygasi nieco entuzjazm niektórych, choć, jakby nie patrzeć, wiadomości są naprawdę dobre. Wspomniane zniesienie opłaty dotyczy jednak tylko jednego rodzaju wizy i obowiązuje tylko w ściśle określonym czasie. W okresie od 1 grudnia 2016 r. do 28 lutego 2017 r. darmowa będzie wiza jednokrotnego wjazdu do Tajlandii. Owa zmiana ma prosty cel: zwiększyć ruch turystyczny.

Również w kategorii: Informacje turystyczne

Wiza on arrival do Tajlandii

Poszukując informacji wizowych przed podrożą do Tajlandii, które swoją drogą bywają zagmatwane i zmienne, możemy natknąć się na typ wizy: „on arrival” (visa on arrival, VoA). Co to za rodzaj wizy i czy dotyczy ona podróżujących Polaków? Poniższy tekst będzie taki na wpół archiwalny, na wpół ciekawostkowy, wszak na pobyt krótszy niż 30 dni obowiązuje nas w Tajlandii ruch bezwizowy.

Również w kategorii: Informacje turystyczne

Do Tajlandii z wizą czy bez?

Wizy do Tajlandii to temat rzeka. Przepisy ciągle się zmieniają i zdarza się to z dnia na dzień. Nie można tych zmian ani przewidzieć, ani się na nie przygotować. Należy więc zawsze śledzić strony internetowe o Tajlandii, ale także zawsze skontaktować się z ambasadą Królestwa.

Również w kategorii: Tajlandia Wycieczki, Informacje turystyczne

Wiza Tajlandia

Ku radości wielu turystów niezbędna okazała się aktualizacja naszych materiałów dotyczących wiz do Tajlandii. Jak podaje Ambasada RP w Bangkoku, z dniem 11 sierpnia 2011 r. obywatele RP zostali zwolnieni z obowiązku wizowego przy wjeździe do Królestwa Tajlandii w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 30 (w przypadku lotniczych przejść granicznych) lub 15 (na granicach lądowych) dni. (Uwaga: od stycznia 2017 roku również...

Nie dla wspólnej wizy

Wprowadzona w lipcu przez Kambodżę, Laos, Birmę i Wietnam wspólna wiza CLMV Single Visum została odrzucona przez Tajlandię. Przedsięwzięcie znane było pod hasłem: „Pięć krajów, jeden cel” (Five Countries One Destination). Tajlandia | Rzeźby na lotnisku Suvarnabhumi (by...

Również w kategorii: Informacje turystyczne, Newsy z Tajlandii
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>