Tag: Transport w Tajlandii

Połączenie promowe Pattaya-Hua Hin

Dwie turystyczne miejscowości nad Zatoką Tajlandzką, Pattayę i Hua Hin, łączy od stycznia 2017 roku nowe połączenie promowe. To prawdziwa gratka dla miłośników tych regionów Tajlandii: wypoczywając w gwarnej Pattayi będą mieli okazję wyskoczyć na spokojniejszy, zachodni brzeg zatoki i odwrotnie – podczas wakacji w Hua Hin rozrywkowe życie Pattayi będzie na wyciągnięcie ręki.

Co robi jaskiniowiec na ulicach Krabi?

Tajlandia, jak długa i szeroka, pełna jest niespodzianek. Zaskakujące potrafią być nie tylko niektóre świątynie, zwyczaje, kulinarne specjały czy środki i sposoby komunikacji, ale także drobne elementy w na pozór zwyczajnym...

Również w kategorii: Krabi, Newsy z Tajlandii, Przewodnik po Tajlandii

Port lotniczy Suvarnabhumi

Port lotniczy Suvarnabhumi (wymowa: "su-wan-na-poom") znajduje się ok. 25 km na wschód od Bangkoku. W początkowym okresie był on lotniskiem krajowym, a rangę międzynarodowego portu lotniczego uzyskał 28 września 2006 roku.

Również w kategorii: Informacje turystyczne, Samolot, Bangkok

Bangkok – to się opłaca!

W czerwcu tego roku Bangkok – bodaj najbardziej intrygująca stolica świata – zdobył kolejny w swej historii zaszczytny tytuł przyznawany przez podróżników: „World’s Best-Value City”.

Jak dotrzeć do Pattayi?

Sama prowincja Chonburi (Chon Buri) nie jest tak znana, jak jej główne centrum rozrywkowo-rekreacyjne – Pattaya. Warto jednak prześledzić możliwości dojazdu także do innych cześci prowincji, by znalazłszy się już na wschodnim wybrzeżu Tajlandii nie poprzestać tylko na jednym miejscu. Podróż pociągiem Tajskie koleje państwowe (The State Railway of Thailand) oferują codzienne przejazdy z Bangkoku (Dworzec Hua Lumphong) do Pattayi ok. 7:00 rano (aktualną godzinę odjazdu najlepiej...

Pociągiem przez Tajlandię

Innym sposobem na przemierzenie tajskich ziem wzdłuż i wszerz jest skorzystanie z lokalnych linii kolejowych. To zdecydowanie najtańsza z opcji, a dodatkowo mamy tu możliwość komfortowego spędzenia nawet długich godzin dzielących nas od celu wyprawy, wygodnego podróżowania nocą, a także podziwiania wspaniałych widoków za oknami.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>