Tag: Top 10 Tajlandii

Tajski sos rybny

Sos rybny jest popularnym dodatkiem do potraw tajskich. Jak sama nazwa wskazuje: robiony jest z ryb. Oprócz nich w składzie znajdziemy jeszcze tylko wodę i sól. Tajlandia | Sos rybny robiony jest nie inaczej, jak tylko z ryb, a uściślając: ze sfermentowanych ryb (by

Bang Pa-In Palace

Wspaniały kompleks pałacowy Bang Pa-In (zwany także Pałacem Letnim) znajdziemy w odległości ok. 18 km na południe od Ajutthaja. Niegdyś była to wypoczynkowa rezydencja tajskich królów. Eteryczne budowle będące mieszanką wschodnich i zachodnich stylów architektonicznych oraz malownicze ogrody wznoszą się u brzegów rzeki Chao Phraya. (fot.

Również w kategorii: Pałace, Ajutthaja

Świątynia Doi Suthep

Chiang Mai strzegą dwa wspaniałe szczyty: Doi Suthep i Doi Pui. Ich malownicze okolice, pełne jeziorek i wodospadów kryjących się pośród bujnej tropikalnej roślinności, znajdują się oczywiście w granicach parku narodowego. Na skalnej półce poniżej szczytu Doi Suthep wznosi się zjawiskowy zespól świątynny Wat Phrathat Doi Suthep. (fot. oase...

Również w kategorii: Chiang Mai, Świątynie i Waty

Centrum Ochrony Tajskich Słoni w Lampang

W odległości ok 30 km od centrum miasta Lampang znajduje się Thai Elephant Conservation Center (TECC) – ośrodek opiekujący się ponad 50 słoniami azjatyckimi. Można tu z bliska przyjrzeć się kąpieli słoni, odwiedzić ich szpital, zobaczyć jak te niezwykłe zwierzęta malują obrazy oraz wybrać się na wyprawę trekkingową na ich grzbiecie. (fot.

Również w kategorii: Słonie

Chao Phraya – rejs po rzece i jej kanałach

Rejs po Chao Phraya to wspaniała okazja do zobaczenia wyjątkowej panoramy Bangkoku (szczególnie poleca się w tym celu wieczorową porę – kluczowe zabytki są pięknie oświetlone!), a także do „podejrzenia” codziennego życia Tajów zamieszkujących tereny w pobliżu kanałów Menamu. (fot.

Również w kategorii: Bangkok

Doi Inthanon

Najwyższy szczyt Tajlandii (2565 m n.p.m.) – to po prostu trzeba zobaczyć! Doi Inthanon znajduje się w prowincji Chiang Mai na terenie parku narodowego. Znajdziemy tu ciekawe szlaki turystyczne, cuda dzikiej przyrody i wspaniałe wodospady. Turystom bardziej leniwym przyda się informacja, że niemal na sam szczyt góry prowadzi asfaltowa droga. (fot.

Również w kategorii: Chiang Mai
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>