Tag: Teatr i taniec

Tajski balet – ożywianie przeszłości

Bardzo popularny i wyróżniający się swą niezwykłą formą balet tajski jest jakby próbą zaszczepiania pradawnych tradycji we współczesnym świecie. Tajscy tancerze baletowi podejmują się niełatwego zadania ożywiania postaci i zdarzeń, od wieków zaklętych w starożytnych legendach, zabytkowych rzeźbach i malowidłach...

Taniec Manohra

Ten charakterystyczny dla Tajlandii Południowej taniec ludowy polega na odgrywaniu całego szeregu scen, obrazujących perypetie Manohry – głównej bohaterki tutejszych legend i tradycji. Taniec Manora to przede wszystkim fascynująca opowieść, pełne wdzięku ruchy i zjawiskowe kostiumy.

Również w kategorii: Kultura i obyczaje, Tajskie tradycje

Teatr Li-khe

Pomieszanie ludowej i klasycznej muzyki, błazeńskich i melodramatycznych scen oraz politycznych aluzji ze sprośnymi żartami – to wszystko składa się na jedyne w swoim rodzaju przedstawienie teatralne. Tradycyjny teatr Li Khe to rodzaj rozrywki, który był niezwykle popularny w Tajlandii, szczególnie zanim nastała era telewizji i oper mydlanych.

Rusza 10 Festiwal Teatralny w Bangkoku!

W dniach 18.02 – 04.03.2012 roku odbędzie się 10. Festiwal Teatralny w Bangkoku. Podczas dwóch festiwalowych tygodni artyści nie tylko z Tajlandii będą występowali w kinach i teatrach całej stolicy. Tajlandia | Festiwal Teatralny w Bangkoku zaprasza już po...

13 Międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki

Na przełomie września i października w Bangkoku odbywa się wielkie święto europejskiego i światowego tańca. Bangkok's 13th International Festival of Dance & Music już po raz kolejny zawitał do prestiżowej sali koncertowej Thailand Cultural Center.

Również w kategorii: Kultura i obyczaje, Newsy z Tajlandii, Bangkok, Muzyka

Centrum Kulturowe Starego Chiang Mai

Wykwintna kolacja wśród rozbrzmiewających wokół dźwięków ludowej muzyki, a w tle: wirujące tancerki w kolorowych strojach, opowiadające swymi wdzięcznymi ruchami najdawniejsze dzieje i legendy królestwa – tak wyjątkowy wieczór spędzimy tylko w Centrum Kulturowym Starego Chiang Mai.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>