Tag: Społeczeństwo

Czy w Tajlandii obchodzi się Boże Narodzenie?

Tylko niewielki procent mieszkańców Tajlandii to chrześcijanie, zatem Boże Narodzenie nie jest tu świętem oficjalnym. Ponieważ jednak Tajlandię o każdej porze roku odwiedzają szerokie rzesze turystów z całego świata, a ponadto jest to kraj miłujący się w barwnych świętach i festiwalach – mamy szansę zasmakować tu iście świątecznej atmosfery.

Urodziny Królowej Tajlandii (12 sierpnia)

W dniu 12 sierpnia Tajowie świętują jeden z ważniejszych państwowych jubileuszy – urodziny Królowej. Na jej cześć organizowany jest w Bangkoku wielki festiwal muzyki i kultury. Tajlandia | Królewska para (by mjc)

Ile razy w Tajlandii obchodzi się Nowy Rok?

Czy macie jakieś noworoczne postanowienia? Jeśli tak, to czy także w pierwszych dniach stycznia przynajmniej połowa z nich zostaje przesunięta na rok następny lub w ogóle zarzucona? O ile łatwiej mają Tajowie, którzy świętują nadejście Nowego Roku aż trzy razy, a tym samym mają więcej okazji do odnowienia postanowień i podjęcia próby ich dotrzymania.

Również w kategorii: Święta i festiwale, Newsy z Tajlandii, Nowy Rok

Urodziny Bhumibola Adulyadeja – Króla Tajlandii w latach 1946-2016

5 grudnia jest dla mieszkańców Tajlandii dniem wyjątkowym, wówczas bowiem swój jubileusz obchodził powszechnie szanowany monarcha i „ojciec tajskiego narodu” – Bhumibol Adulyadej.

Bhumibol Adulyadej – Król Tajlandii (1946–2016)

Tajowie z niezwykłym szacunkiem odnoszą się do swojego monarchy. Miłość, jaką darzą króla, jest zaskakująco silna i szczera. Tak jak zdarza im się zażartować z polityków czy z ustroju, nigdy nie poważą się na złe słowo dotyczące królewskiej rodziny...

Również w kategorii: Rodzina królewska

Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Tegoroczne Letnie Igrzyska Olimpijskie są dla Tajlandii jednymi z najlepszych. Udało im się zdobyć aż 6 medali, w tym: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Tajlandia | Tajlandia przywiozła z Igrzysk Olimpijskich 6 medali (by

Również w kategorii: Sport, Ciekawostki o Tajlandii
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>