Tag: Sklepy i targi

Zupy tajskie – rozgrzewające i pyszne

Zupy są smaczne, sycące i rozgrzewające. W Polsce królową zup jest oczywiście rosół, ale kochamy też pomidorową, ogórkową czy barszcz biały. Zupy popularne są również i w Tajlandii, choć tu wyglądają i smakują nieco inaczej niż te dobrze nam znane, choć i w nich można się zakochać. Tajlandia | Tajska zupa Tom Yum (by

Egzotyczne danie Pad Thai

Za oknem szaro, zimno i mokro. Może tak poprawić sobie nastrój aromatycznym daniem  z nutą egzotyki?. Jedną z najpopularniejszych tajskich potraw jest Pad Thai. Koniecznie warto spróbować!

Również w kategorii: Kuchnia tajska

Targi wodne i pływające stragany

Patrząc z góry na kanały wodne tajskich miast, dostrzeżemy wrzecionowate łodzie, wypełnione po brzegi wszelkimi smakołykami: kolorowymi owocami, wonnymi przyprawami i parującymi, świeżo przygotowanymi smakołykami... Tajlandia | Damnoen Saduk -...

Targ na torach kolejowych

Jeśli chodzi o wykorzystywanie elementu zaskoczenia w technikach sprzedaży, tajscy właściciele straganów stawiają poprzeczkę naprawdę wysoko. Każdy, kto był w Krainie Uśmiechu zapewne słyszał np. o pływających targach. Na tym kreatywność mieszkańców Tajlandii się jednak nie kończy. Ogromną popularnością wśród turystów cieszy się bowiem także bazar zorganizowany na... czynnych torach kolejowych.

Również w kategorii: Kolej w Tajlandii, Zakupy

Ceny w Tajlandii w 2015 roku

Po zakupieniu biletów do Tajlandii i spakowaniu walizek pozostaje jeszcze tylko jedno małe pytanie: ile zabrać ze sobą pieniędzy? Ceny w Tajlandii są stosunkowo niskie, w średniej klasy restauracji dwie osoby mogą zjeść obiad za 15-20 dolarów, chociaż są też oczywiście lokale, gdzie można wydać nawet 1000 dolarów.  

Pamiątki z Tajlandii

Zanim wyjedziemy z Tajlandii – Krainy Uśmiechu, warto wybrać się na lokalne targi w celu zakupienia pamiątek. Po powrocie do kraju z pewnością nie raz wywołają uśmiech na naszych twarzach i przypomną nam cudownie spędzone wakacje. Poniżej prezentujemy jedyną w swoim rodzaju listę zakupów – pamiątek z Tajlandii, które pozwolą nam zachować magię tego egzotycznego miejsca na dłużej.

Również w kategorii: Pieniądze i wydatki
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>