Tag: Rękodzieło

Tajlandia mniej znana – zapraszamy na Dzień Tajski w Warszawie

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz Etno butik "Etnikana" zapraszają 24 listopada br. do Galerii Azjatyckiej na spotkanie z Tajlandią mniej znaną.  

Słomiane Ptaki z Chainat

Tajlandzka prowincja Chainat (Chai Nat) to przede wszystkim rozległy krajobraz pól ryżowych. Ryż jest tam podstawową rośliną uprawną. Słoma – produkt uboczny uprawy ryżu, pozostawała tam zwykle w dużych ilościach... Do momentu, gdy mieszkańcy wpadli na pomysł jej twórczego wykorzystania.

Sukces OTOP

Tajemniczy skrót OTOP, który dostrzec możemy na znakach przy wjeździe do niektórych tajskich miast i wiosek, a także na szyldach sklepów w miejscowościach turystycznych, to nazwa programu, mającego na celu ożywienie tradycyjnego rękodzielnictwa, a tym samym stymulowanie rozwoju krajowej gospodarki u samych jej podstaw.

Nocny bazar w Chiang Mai

Gwarny tłum, stragany uginające się pod ciężarem kolorowych towarów, zainteresowane oczy kupujących i głośne negocjowanie cen – jeśli nie masz ochoty spędzić nudnego wieczoru w hotelowym pokoju, skuś się na zakupowe szaleństwo tuż po zmroku... Tajlandia | Zakupy...

Rybki z liści palmowych

Sztuka tworzenia wiszących ozdób z rybką w roli głównej jest dobrze znana tajskim mieszkańcom obszarów wiejskich. Rękodzieło to jest szczególnie popularne na Równinie Centralnej, gdzie tworzeniem skomplikowanych splotów z liści palmy kokosowej i bananowca trudnią się nawet dzieci.

Również w kategorii: Kultura i obyczaje, Ajutthaja

Chiang Mai - Plemiona górskie

Jedną z głównych atrakcji Chiang Mai są wyprawy trekkingowe, których celem jest wizyta w siedzibach tutejszych plemion górskich. Już samo dotarcie do tych społeczności, ukrytych wśród wzniesień i lasów, bywa nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą. Trud wspinaczki wynagrodzi nam pełen wrażeń pobyt w wioskach plemiennych, możliwość spożycia wspólnego posiłku i uczestniczenia w tradycyjnych obrzędach tubylców. Takich wrażeń nie zapewni nam żadne muzeum czy program telewizyjny.