Tag: Przyroda Tajlandii

Egzotyczne owoce Tajlandii

Owoce występujące w Tajlandii prezentują prawdziwe bogactwo gatunków i smaków. Odwiedzając tutejsze stragany znajdziemy zarówno kolczaste duriany, skupione w gronach longany, soczyste mangostany, orzeźwiające rambutany, ciężkie od mleka orzechy kokosa i wiele innych smaków i aromatów.

Chiang Mai - Wodospady

Szumiące kaskady spływające po zboczach gór i skalnych występach, spienione wody spadające z niezwykłą siłą w dół, potęga natury w pełnej krasie – malownicze wodospady są zachwycającym elementem tajskich krajobrazów i jedną z największych atrakcji turystycznych.

Nocą w zoo: Chiang Mai Day & Night Safari

Czy w nocy wszystkie koty są szare? Ależ skąd! Przekonamy się o tym w Tajlandii. W odległości ok. 12 km od Chiang Mai, w tropikalnym otoczeniu Parku Narodowego Doi Suthep-Pui, park zoologiczny Chiang Mai Day & Night Safari zaprasza turystów na pełną wrażeń noc w zoo.

Osy kontra szkodniki kokosów

Łącznie 211 milionów owadów błonkoskrzydłych z rodziny męczelkowatych zostanie wykorzystanych do zwalczania szkodników plantacji orzechów kokosowych. Są to gąsieniczniki z gatunku Bracon hebetor składające swoje jaja w ciele gąsienic żerujących na roślinach.

Również w kategorii: Owoce i warzywa, Newsy z Tajlandii

Tajlandia – najlepsze festiwale lutego i marca

Podczas gdy u nas w Polsce siarczysty mróz nie zachęca do wychodzenia z domu, w Tajlandii przełom lutego i marca to czas wielu szalonych imprez na świeżym powietrzu. Jeśli wybierasz sie na wycieczkę do Azji właśnie w tym czasie,  możesz trafić na wonny festiwal kwiatów, barwne święto latawców, niezwykłą imprezę ze słomianymi ptakami w roli głównej czy podwodne wesele. Wybór zależy tylko od nas i oczywiście od regionu, w który się udajemy.

Czołgi i ciężarówki będą udawały rafę

Zatoka Tajlandzka ma olbrzymie znaczenie dla mieszkających tam rybaków. W jej płytkich, spokojnych wodach znajdują się liczne rafy koralowe, stanowiące ostoję wielu gatunków ryb. Kolorowe rafy przyciągają także turystów, spragnionych podwodnych wrażeń. Jednak w ostatnich latach ekosystem Zatoki Tajlandzkiej został znacznie zachwiany w wyniku przełowienia.

Również w kategorii: Newsy z Tajlandii, Zatoka Tajlandzka
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>