Tag: Prowincje Tajlandii

Prowincja Krabi (Wybrzeże Andamańskie)

Region Krabi jest jednym z najbardziej atrakcyjnych celów podróży do południowej Tajlandii. Prowincja leżąca na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego, zachwyci nas baśniowym pięknem swych wybrzeży i bogactwem różnorodnych atrakcji.

Ajutthaja - prowincja

Prowincja Ajutthaja, zwana też Phra Nakhon Si Ajutthaja, jest jednym z regionów znajdujących się w samym sercu Tajlandii. To miejsce o wyjątkowym znaczeniu kulturowym i historycznym – prawdziwy skarb narodowy Tajów. Tajlandia | Ajutthaja -...

Również w kategorii: Ajutthaja, Tajlandia Centralna

Prowincja Chonburi

Prowincja Chonburi (lub Chon Buri), leżąca w północno-wschodniej części kraju tuż nad Zatoką Tajlandzką, słynie przede wszystkim z atrakcyjnego centrum zabawy i rozrywki, jakim jest Pattaya. Jeśli jednak trafimy w te okolice, warto poświęcić trochę uwagi także innym - równie ciekawym - zakątkom tego regionu.

Również w kategorii: Tajlandia, Pattaya, Przewodnik po Tajlandii, Chonburi

Plaże Krabi

Po niezliczonych zabytkach Bangkoku, Sukhothai i Ajutthaja, odwiedzinach u górskich plemion północy i przejażdżce pamiętną koleją w Kanchanaburi, każdy turysta z pewnością zasłużył na odpoczynek. Czas więc skierować się na południe Tajlandii, ku bajecznym, skąpanym w słońcu  plażom prowincji Krabi.

Również w kategorii: Wybrzeże Andamańskie, Wyspy, Krabi, Plaże

Chiang Mai - prowincja

Największą dumą jednej z północnych prowincji Tajlandii – Chiang Mai, jest jej licząca pond 700 lat stolica. Dziś krajobraz tego regionu przedstawia się niezwykle barwnie – tuż za murami najstarszych watów, wyrastają nowoczesne wieżowce, hotele i butiki. W Chiang Mai czeka nas moc rozrywek i atrakcji, nie sposób tu jednak zapomnieć o potędze najdawniejszych królestw.

Kanchanaburi - prowincja

Kanchanaburi – jedna z najczęściej odwiedzanych zachodnich prowincji Tajlandii, słynąca z przepięknej przyrody, pysznej kokosowej galaretki i... tragicznych wydarzeń z czasów Tajlandia | Wieczór w Kanchanaburi (by minikin...

Również w kategorii: Kanchanaburi, Przewodnik po Tajlandii
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>