Tag: Pogoda w Tajlandii

Co z tą pogodą w Tajlandii? (styczniowe ulewy)

Z doświadczenia wiemy, że głównym zagadnieniem, nurtującym większość osób wybierających się do Azji jest to, jaka będzie pogoda. Nie po to przeznaczamy kilka tysięcy złotych na urlop, mający być wytchnieniem od wszechobecnej w Polsce szarugi, by zmarznąć czy pozwolić deszczowi spłukać nasze ostatnie marzenie o słońcu. Tymczasem ostatnio nie tylko pogoda w Polsce płata nam figle, czyniąc święta bezśnieżnymi, a lato przedziwną przeplatanką jesieni z tropikami. W miarę przewidywalna do tej pory pogoda w Tajlandii również zaczyna zaskakiwać...

Klimat Tajlandii

Jak łatwo się domyślić, nawet jeśli nigdy nie byliśmy w Tajlandii, tropikalne kraje Azji Południowo-Wschodniej znacznie różnią się od europejskich pod względem klimatycznym. Dla wielu podróżników jest to sytuacja niezwykle korzystna – podczas gdy u nas trwa deszczowa jesień, a potem mroźna zima, w Tajlandii rozkwita sezon turystyczny.

Kiedy jechać do Tajlandii? Propozycje czytelników

Kiedy jechać do Tajlandii? – przed tym dylematem staje każdy mniej lub bardziej doświadczony turysta planujący swoją wyjątkową podróż. Postanowiliśmy zadać to pytanie naszym czytelnikom na Facebooku. Zobaczcie, jakie odpowiedzi padały najczęściej:

Również w kategorii: Informacje turystyczne, Kiedy jechać?

Energia słoneczna dla sierocińca

Niemiecka firma Conergy AG z Hamburga w listopadzie ubiegłego roku oddała do użytku urządzenie fotowoltaiczne dla domu sierot i połączonej z nim szkoły w południowej Tajlandii. Słoneczny generator prądu Yaowawit School and Lodge w Kapong (prowincja Phang Nga) składa się z 324 modułów i posiada moc znamionową 65 kW.

Również w kategorii: Newsy z Tajlandii

Pełne plaże Phuket

Wyspy na południu Tajlandii nie zostały dotknięte przez panującą w kraju powódź i czerpią teraz zyski przyjmując przyjezdnych z północy. Sen z powiek hotelarzy spędzają jednak braki w zaopatrzeniu, które mogą zaszkodzić wyspiarskiej turystyce.

Również w kategorii: Powódź, Wyspy, Phuket, Newsy z Tajlandii

Powódź w pytaniach i odpowiedziach

Na blogach i forach podróżniczych wrze od pytań dotyczących powodzi w Tajlandii. Nietrudno jest też zauważyć spore rozbieżności pomiędzy aktualnościami przekazywanymi przez portale informacyjne, a aktywnych podróżników przebywających w tym czasie w Tajlandii. Osobom planującym wyjazd do Krainy Uśmiechu często  trudno jest uzyskać rzeczywisty obraz sytuacji, tym bardziej, że jest ona dość zmienna. Pozostaje nam porównywanie jak największej ilości źródeł i stałe śledzenie aktualności powodziowych. Tym razem aktualne informacje na temat...

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>