Tag: Pieniądze i wydatki

Ceny w Tajlandii w 2015 roku

Po zakupieniu biletów do Tajlandii i spakowaniu walizek pozostaje jeszcze tylko jedno małe pytanie: ile zabrać ze sobą pieniędzy? Ceny w Tajlandii są stosunkowo niskie, w średniej klasy restauracji dwie osoby mogą zjeść obiad za 15-20 dolarów, chociaż są też oczywiście lokale, gdzie można wydać nawet 1000 dolarów.  

Pamiątki z Tajlandii

Zanim wyjedziemy z Tajlandii – Krainy Uśmiechu, warto wybrać się na lokalne targi w celu zakupienia pamiątek. Po powrocie do kraju z pewnością nie raz wywołają uśmiech na naszych twarzach i przypomną nam cudownie spędzone wakacje. Poniżej prezentujemy jedyną w swoim rodzaju listę zakupów – pamiątek z Tajlandii, które pozwolą nam zachować magię tego egzotycznego miejsca na dłużej.

Również w kategorii: Sklepy i targi

Tajlandia za kulisami – cena za narzeczoną

Mężczyźni, którzy pragną poślubić tajską dziewczynę (czy to miejscowi, czy obcokrajowcy) muszą pamiętać o tym, że w wielu tradycyjnych rodzinach kultywowany jest zwyczaj wykupu panny młodej. Czasami, w bardziej nowoczesnych domach, jest o tylko symboliczny akt, czasem jednak narzeczony musi się liczyć z naprawdę sporym wydatkiem.

Tajlandia wydatki – dzienny budżet, noclegi, zakupy

Podróż za jeden uśmiech... i kilka złotych w kieszeni – czyli trochę o wydatkach, jakie czekają nas w „Krainie Uśmiechu”. Tajlandia jest krajem bardzo atrakcyjnym cenowo dla turystów z Zachodu. W przeciwieństwie do wysokich cen biletów lotniczych, wyżywienie i zakwaterowanie jest tu stosunkowo tanie.

Również w kategorii: Waluta, Biznes lokalny, Informacje praktyczne, Zakupy

Bankok trzecim najczęściej odwiedzanym miastem świata

MasterCard co roku przeprowadza ranking najczęściej odwiedzanych miast na świecie i miast, w których turyści zostawiają najwięcej pieniędzy. Tzw. Global Destination Cities Index miał w tym roku swoją drugą edycję, gdzie „pod lupę” wzięto 132 miasta.

Również w kategorii: Newsy z Tajlandii, Bangkok

Wymiana waluty – informacje praktyczne

W niektórych krajach europejskich nie opłaca się kupować tajskiej waluty z powodu wysokiej ceny sprzedaży. Zdecydowanie lepsze kursy wymiany oferują banki w Tajlandii. Zatem w niezbędną walutę możemy zaopatrzyć się już na miejscu. Tajlandia | Bankomaty, czyli...

Również w kategorii: Waluta, Informacje praktyczne
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>