Tag: Okolice Bangkoku

Bangkok i okolice w tydzień

Bangkok i okolice Bangkoku to jedne z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Tajlandii. Nie bez powodu większość turystów właśnie tutaj zaczyna eksplorację Tajlandii, a część z nich wraca tu na zawsze. Chaotyczny Bangkok może na początku przytłaczać, jednak większość osób po kilku dniach pobytu aklimatyzuje się i z każdym dniem coraz trudniej opuścić im to miejsce.

Park Phutthamonthon

Mniej niż godzinę jazdy samochodem na zachód od Bangkoku (ok. 20 minut z Khaosan Road, jeśli nie ma korków) znajduje się Buddha Monthon Park – buddyjski park, który został założony w 1957 roku. Ta data na razie nic nam nie mówi, ale według tajlandzkiej rachuby czasu, która zaczyna się od narodzin Buddy, był to akurat rok 2500. A to już jest przecież jubileusz, prawda? Park posiada powierzchnię około 400 ha, co w tajlandzkich jednostkach daje równo 2500 rai (dla porównania: Central Park w Nowym Jorku liczy tylko 337...

Również w kategorii: Przewodnik po Tajlandii, Phutthamonthon

Powódź w Tajlandii (listopad 2011)

Tegoroczna powódź w Tajlandii dotknęła przede wszystkim centralne rejony kraju, nie omijając prowincji Ajutthaja (centrum turystyczne, które najbardziej ucierpiało w wyniku powodzi) i Bangkoku. W ostatnim miesiącu wszystkie oczy zwrócone były właśnie na stolicę Tajlandii w oczekiwaniu, czy jej wewnętrzne, tzw. „turystyczne” rejony nie zostaną zalane. Po dzień dzisiejszy nikt nie może przewidzieć w stu procentach czy woda dotrze do centrum miasta, a w mediach pojawiają się na...

Damnoen Saduak - Floating Market (Pływający targ )

W odległości ok. 105 km od Bangkoku, w Damnoen Saduak, położony jest jedyny w swoim rodzaju Pływający Targ… Tajlandia | Pływający targ w Damnoen Saduak (by philliecasablanca )

Bangkok - Ancient City - Tajlandia w miniaturze

Ancient City to nic innego jak Tajlandia w miniaturze. Park ten znajduje się w odległości 33 km na południowy-wschód od Bangkoku, na terenie prowincji Samut Prakan. Na obszarze 320 akrów, z geograficzną precyzją porozmieszczane są repliki najsłynniejszych tajskich budowli:  świątyń, pałaców i rzeźb.