Tag: Nowy Rok

Chiński Nowy Rok

Co roku w styczniu lub w lutym Tajowie niezwykle barwnie i gwarnie świętują Chiński Nowy Rok. Są to drugie z kolei – po 1 stycznia i przed kwietniowym Songkran – noworoczne obchody w Krainie Uśmiechu.

Songkran - Tajski Nowy Rok (13-15 kwietnia 2019)

Tajski Nowy Rok obchodzony jest niezwykle hucznie na terenie całego kraju. To słynne święto, podczas którego wszyscy oblewają się wodą na szczęście, jest wspaniałą atrakcją nie tylko dla samych mieszkańców Tajlandii, ale także dla przybywających tu tłumnie turystów.

Ile razy w Tajlandii obchodzi się Nowy Rok?

Czy macie jakieś noworoczne postanowienia? Jeśli tak, to czy także w pierwszych dniach stycznia przynajmniej połowa z nich zostaje przesunięta na rok następny lub w ogóle zarzucona? O ile łatwiej mają Tajowie, którzy świętują nadejście Nowego Roku aż trzy razy, a tym samym mają więcej okazji do odnowienia postanowień i podjęcia próby ich dotrzymania.

Chiński Nowy Rok 2016 - Rok Małpy

8 lutego 2016 roku, w Tajlandii rozpocznie się Chiński Nowy Rok. Jest to jedna z trzech noworocznych uroczystości w kraju. Tajlandia | Rok 2016 jest rokiem Małpy (by istolethetv...

Również w kategorii: Święta i festiwale

Chiński Nowy Rok 2015

Każdego roku w styczniu albo w lutym Tajowie obchodzą Chiński Nowy Rok. To jedna z trzech noworocznych uroczystości w Krainie Uśmiechu, bo przecież jeden dzień świętowania to zdecydowanie za mało! W 2015 roku Chiński Nowy Rok będzie obchodzony 19 lutego.

Również w kategorii: Święta i festiwale, Newsy z Tajlandii

Najlepsze sylwestrowe kierunki turystyczne

Nowy rok można przywitać na wiele sposobów: na wystawnym balu, w domowym zaciszu lub w egzotycznej podróży. Jeśli wierzyć przesądowi: „jaki sylwester, taki cały rok”, warto rozważyć szczególnie tę ostatnią opcję – wszak poznawania nowych zakątków świata nigdy za wiele.

Również w kategorii: Święta i festiwale, Ko Pha Ngan
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>