Tag: Kobiety

Tajski Dzień Kobiet

„Wszystkiego najlepszego z Okazji dnia Kobiet!” – w środku lata słowa te mogą wprowadzić nas w lekką konsternację, gdyż międzynarodowe święto kobiet wypada w marcu. W Tajlandii życzenia te będą jednak jak najbardziej na miejscu, bowiem właśnie w środku lata, a dokładnie 1 sierpnia (począwszy od 2003 r.) obchodzony jest Dzień Kobiet Tajlandii.

Sukces tuk-tukowej sukienki

To już oficjalne: tajska fantazja w interpretacji stroju narodowego bije innych na głowy. W tegorocznych wyborach Miss Universe Tajowie po raz kolejny udowodnili, że jeśli chodzi o wyróżnienie „Best National Costume” są na nie po prostu skazani. Tegoroczna gala Miss Universe miała miejsce 20 grudnia w Las Vegas. Krainę Uśmiechu...

Również w kategorii: Newsy z Tajlandii

Odjazdowa sukienka

Tajki mogą poszczycić się niebanalną urodą, którą co roku podziwiać możemy między innymi na konkursach piękności. Prawdą jest jednak, że wszystkie Azjatki hipnotyzują jury swoim pięknem i na takim wymagającym tle niełatwo jest się wyróżnić. Mieszkanki Tajlandii na szczęście wiedzą jak to zrobić - od 2000 roku aż trzykrotnie zdobyły wyróżnienie za najlepszy kostium narodowy na Miss Universe. Wiele wskazuje na to, że i w tym roku...

Również w kategorii: Kultura i obyczaje, Newsy z Tajlandii

Vanessa-Mae – kijkiem i smyczkiem

Niewiele jest na świecie kobiet, które z równą pewnością dzierżą skrzypce i kijki narciarskie. Vanessa-Mae to niezwykle piękna i wszechstronnie uzdolniona kobieta narodowości chińsko-tajskiej, która doskonale realizuje się zarówno na scenie, jaki na na torze slalomu giganta. Vanessa-Mae w Soczi (copyright:

Również w kategorii: Sport, Społeczeństwo, Newsy z Tajlandii

Tajlandia za kulisami – cena za narzeczoną

Mężczyźni, którzy pragną poślubić tajską dziewczynę (czy to miejscowi, czy obcokrajowcy) muszą pamiętać o tym, że w wielu tradycyjnych rodzinach kultywowany jest zwyczaj wykupu panny młodej. Czasami, w bardziej nowoczesnych domach, jest o tylko symboliczny akt, czasem jednak narzeczony musi się liczyć z naprawdę sporym wydatkiem.

Tajskie wesele

Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem w każdej kulturze, niezależnie od tego czy zawierany jest z miłości czy też traktowany jako rodzaj „rodzinnego interesu”. W przeprowadzeniu tak ważnego aktu, jakim jest powiązanie ze sobą na wieki kobiety i mężczyzny, pomagają różnego rodzaju zwyczaje i obrzędy, zróżnicowane w zależności od kultury danego narodu. Nie zapominajmy jednak, że aby w ogóle doszło do ożenku, należy najpierw wykupić narzeczoną.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>