Tag: Film

Tajski kandydat do Oskara

Już niebawem na ekranach polskich kin pojawi się intrygujący czarny kryminał buddyjski. „Headshot. Mroczna karma” to francusko-tajska produkcja w reżyserii Pen-ek Ratanaruanga. Film, co ważne, jest tajskim kandydatem do Oskara.

Atak Wodnego Smoka – kino sztuk walki na Pięciu Smakach

W programie tegorocznej, szóstej już edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, po raz pierwszy w historii festiwalu, znalazło się kino sztuk walki. W sekcji Atak Wodnego Smoka widzowie zobaczą kostiumowe eposy i kino akcji najwyższych lotów z oszałamiającą choreografią – wszystkie premierowo w Polsce, a jeden z nich – w Europie.

Rusza Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Już dzisiaj w Warszawie rusza szósta edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków – jedynego w Polsce, corocznego przeglądu kina Azji Południowo-Wschodniej. W programie: 6 sekcji, 30 nowych pełnometrażowych tytułów (wśród nich 2 europejskie) i aż 22 polskie premiery. Festiwal potrwa do 30 października.

Również w kategorii: Polska i Azja, Newsy z Tajlandii, Kino azjatyckie

Festiwal Filmowy Pięć Smaków 2011 – znamy już program!

Program filmowy tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków to 30 tytułów, z których aż 21 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. Wśród ważnych premier na wyróżnienie zasługuje "Norwegian Wood" (Japonia 2010) – adaptacja bestsellerowej powieści Harukiego Murakamiego.

Również w kategorii: Kino azjatyckie, Polska i Azja

"Pieniądz nie jest zły, ale spłyca znaczenie rzeczy" - znamy już film otwarcia Festiwalu Pięć Smaków

Film w reżyserii Ya-chuan Hsiao pt. "Taipei Exchanges" (Di 36 ge gu shi, Tajwan 2010) otworzy 5 Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Film będzie jednym z kilkunastu tytułów sekcji Focus: Tajwan, w której, obok przeglądu filmów Hou Hsiao-Hsiena, zaprezentowana zostanie kinematografia tego arcyciekawego kraju Azji Wschodniej.

Również w kategorii: Kino azjatyckie, Polska i Azja

Azjatycka uczta filmowa

W związku ze zbliżającą się 5. edycją Festiwalu Filmowego Pięć Smaków informujemy już dziś – czas zaznaczyć w kalendarzu kilka październikowych wieczorów! Festiwal Filmowy Pięć Smaków | Kadry z filmu „13...

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>