Tag: Ciekawostki o Tajlandii

Czy w Tajlandii obchodzi się Boże Narodzenie?

Tylko niewielki procent mieszkańców Tajlandii to chrześcijanie, zatem Boże Narodzenie nie jest tu świętem oficjalnym. Ponieważ jednak Tajlandię o każdej porze roku odwiedzają szerokie rzesze turystów z całego świata, a ponadto jest to kraj miłujący się w barwnych świętach i festiwalach – mamy szansę zasmakować tu iście świątecznej atmosfery.

Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Tegoroczne Letnie Igrzyska Olimpijskie są dla Tajlandii jednymi z najlepszych. Udało im się zdobyć aż 6 medali, w tym: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Tajlandia | Tajlandia przywiozła z Igrzysk Olimpijskich 6 medali (by

Również w kategorii: Sport, Społeczeństwo

Język tajski - wymowa, tony i kultura wypowiedzi

Język tajski różni się pod każdym względem od języków europejskich. Sporo kłopotów dla osób uczących się tego języka przysparza zarówno zapis tajskiego alfabetu, jak i wymowa poszczególnych słów.

Tajskie lody

W Tajlandii na każdym kroku spotkać możemy właścicieli straganów oferujących przeróżne lokalne specjały. Kulinarne doznania są jednym z atutów wyprawy w te rejony świata. W tropikach, gdzie każdy szuka choć namiastki chłodu, szczególnie mile widziani są sprzedawcy lodów.

Również w kategorii: Newsy z Tajlandii, Zakupy, Kuchnia tajska

Dlaczego w czasie Songkran Tajowie budują zamki z piasku?

Dlaczego w czasie Songkran Tajowie budują zamki z piasku? W Tajlandii istnieje wiele tradycji związanych z obchodami Nowego Roku, czyli Songkran. Do najpopularniejszych z nich należy oczywiście noworoczne oblewanie się wodą i...

Również w kategorii: Święta i festiwale

Czy Tajowie zmieniają czas na letni?

Czy Tajowie zmieniają czas na letni? Odpowiedź brzmi: nie. W Tajlandii nie ma rozróżnienia na czas letni i zimowy. W niemal 70 krajach świata stosowany jest czas letni. Głównie dotyczy to Europy, Ameryki Północnej i niektórych regionów Ameryki Południowej, Australii, Afryki i Azji.

Również w kategorii: Polska i Azja
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>