Gwarny tłum, stragany uginające się pod ciężarem kolorowych towarów, zainteresowane oczy kupujących i głośne negocjowanie cen – jeśli nie masz ochoty spędzić nudnego wieczoru w hotelowym pokoju, skuś się na zakupowe szaleństwo tuż po zmroku...

Tajlandia | Zakupy o zmroku mają swoją niepowtarzalną aurę
Tajlandia | Zakupy o zmroku mają swoją niepowtarzalną aurę (by christianhaugen )

Plac położony w centrum przedmieścia Chiang Mai, u wylotu Changklan Road, to miejsce, które ożywa wieczorem. Pierwsi zainteresowani pojawiają się tu w okolicach 18:00, a najbardziej wytrwali kupujący, kończą  swe łowy grubo po północy. Turyści i podróżnicy zgodnie przyznają: można tu kupić wszystko – począwszy od papierowych parasoli, na wspaniałych dziełach sztuki kończąc. Na nocnym bazarze w Chaing Mai ceny są najniższe w całej Tajlandii, a dodatkowo głośno i z zapałem negocjowane, mogą przedstawiać naprawdę korzystną ofertę.

Zazwyczaj początkowo zaproponowana cena jest o 100% większa od wartości, którą rzeczywiście przedstawia dany przedmiot. Dajmy się więc ponieść atmosferze tłumu i spróbujmy naszych sił w targowaniu się. Przy odpowiednim podejściu, będzie to naprawdę świetna zabawa nie pozbawiona nutki emocji i iście konkursowej rywalizacji.

Nocny bazar jest centrum sprzedaży tradycyjnego tajlandzkiego rękodzieła: wspaniałych wyrobów z jedwabiu (szale, suknie, parasolki), srebra (posążki Buddy), kamieni szlachetnych (figurki, biżuteria), palem i bambusa (plecione kapelusze, ozdoby i maty), a także drewna pokrytego laką (naczynia, meble, korale). Można tu także spróbować tradycyjnych tajskich potraw, orzeźwiających napojów lub soczystych owoców. Posiłki są na bieżąco przygotowywane na butanowych palnikach – zjemy tu smacznie i taniej niż w jakiejkolwiek restauracji.

Tajlandia | Jak widać, późna pora nie zniechęca kupujących
Tajlandia | Jak widać, późna pora nie zniechęca kupujących (by Filipe Fortes)
Zainteresować Cię również mogą ...