Dwie turystyczne miejscowości nad Zatoką Tajlandzką, Pattayę i Hua Hin, łączy od stycznia 2017 roku nowe połączenie promowe. To prawdziwa gratka dla miłośników tych regionów Tajlandii: wypoczywając w gwarnej Pattayi będą mieli okazję wyskoczyć na spokojniejszy, zachodni brzeg zatoki i odwrotnie – podczas wakacji w Hua Hin rozrywkowe życie Pattayi będzie na wyciągnięcie ręki.

Tajlandia | Prom kursujący pomiędzy Pattayą a Hua Hin
Tajlandia | Prom kursujący pomiędzy Pattayą a Hua Hin (by courtesy of Seán Anthony‎)

Dotychczas trasę między Hua Hin a Pattayą pokonywało się drogą lądową, co trwało około 4-5 godzin. Według rozkładu jazdy, prom ma przepłynąć wyznaczony odcinek Zatoki Tajlandzkiej w dwie godziny, ale czas ten może ulec zmianie w zależności od stanu wód.

Na tę chwilę realizowane są dwa połączenia dziennie:

  • Pattaya-Hua Hin – 10:30-12:30
  • Hua Hin-Pattaya – 13:30-15:30

W Pattayi prom odpływa z Bali Hai Pier, zaś w Hua Hin z Saphan Pla Pier.

Jak widać powyżej, póki co nie ma możliwości zorganizowania krótkiego wypadu z Hua Hin do Pattayi i odwrotnie bez konieczności zorganizowania sobie noclegu.

Prom jest w stanie pomieścić 150 pasażerów i nie przewozi samochodów oraz motorów, choć w miarę wzrostu zainteresowania tą formą transportu, przewidywane jest rozszerzenie oferty.

Wielu turystów dopytuje o możliwość przewozu promem rowerów, póki co operator nie udzielił na swojej stronie odpowiedzi w tym temacie, ale postaramy się ją pozyskać.

Ceny biletów

Bilety sprzedawane są w trzech opcjach:

  • Klasa ekonomiczna – 1,250 Baht
  • Pierwsza klasa – 1550 Baht
  • VIP Room – 14000 Baht

Ceny zostały przyjęte przez opinię publiczną jako zaskakująco wysokie (szczególnie w porównaniu z autobusem), ale warto zaglądać na stronę facebookową operatora FERRY Pattaya-Huahin, gdzie można znaleźć nie tylko bieżący rozkład jazdy, ale także trafić na promocję.

Tajlandia | Pattaya
Tajlandia | Pattaya (by Mika Stetsovski )

Kontakt i rezerwacja

Na tę chwilę bilety na prom można rezerwować tylko pojawiając się w danym biurze osobiście lub drogą telefoniczną.

Biuro w Pattayi – Pattaya Pier (Bali Hai).
Tel. +66 (0) 38-488-999, +66 (0) 38-488-997, +66 (0) 38-488-996
Mobile. +66 (0) 62-427-9949 , +66 (0) 98-625-9949
Fax. +66 (0)38-488-995

Biuro w Hua Hin – Hua Hin Pier (Khaotakiab).
Mobile. +66 (0) 93-495-9499
E-Mail: info@royalferrygroup.com
Facebook: FERRY Pattaya-Huahin เรือเฟอร์รี่ข้ามอ่าวไทย พัทยา-หัวหิน
Strona internetowa: www.royalferrygroup.com

Prom z Hua Hin do Pattayi jest z pewnością ciekawą opcją turystyczną, choć z opinii widniejących na fanpage’u operatora trudno póki co ocenić ją jednoznacznie pozytywnie. Zdarzają się entuzjastyczne opinie na tak, ale nie brakuje również negatywnych (dotyczących sytuacji, gdy prom z jakichś powodów nie odpłynął lub trudności w kontakcie telefonicznym). W postach użytkowników zdecydowanie dominują rozpaczliwe pytania o to, gdzie można zarezerwować bilety on-line (póki co tylko telefonicznie lub osobiście) i czy można przewieźć rower lub motor. Niestety operator nie udziela odpowiedzi na Facebooku.




Zainteresować Cię również mogą ...