Top 10 internautów

503
(Głosy: 3, średnia ocena 5.00 na 5)
Lopburi – miasto małp5.00 out of 5 based on 3 voters.

Lopburi – miasto małp Najbardziej znanymi mieszkańcami Lopburi są figlarne małpki – makaki jawajskie, które każdego roku w listopadzie obchodzą swoje własne święto! Z tej okazji na terenie świątyni Phra Prang Sam Yot przygotowuje się dla nich wytworną ucztę i przymyka oko na wszelkie psoty. (fot. dullhunk)
Czytaj więcej >>>

504
(Głosy: 8, średnia ocena 4.38 na 5)
Park Narodowy Erawan4.38 out of 5 based on 8 voters.

Erawan

Na terenie Parku Narodowego Erawan znajdują się bodaj najpiękniejsze wodospady Tajlandii, które dzielnie pokonują skały i gęstwiny dżungli, by potem opaść łagodnymi kaskadami do malowniczych kamiennych basenów... w których oczywiście możemy się wykąpać! (fot. oddwick)
Czytaj więcej >>>

505
(Głosy: 3, średnia ocena 3.67 na 5)
Muzeum miniatur w Pattayi3.67 out of 5 based on 3 voters.

Muzeum miniatur w Pattayi

Czy to możliwe aby w jednym miejscu zobaczyć na raz Most na Rzece Kwai,  Świątynię Szmaragdowego Buddy, a także Wieżę Eiffla i... Koloseum? Oczywiście! Tego typu atrakcje zapewni nam muzeum miniatur, znajdujące się w Pattayi, którego zbiory dzielą się na dwie główne przestrzenie: "Mini Siam" i "Mini Europe". (fot. zhaffsky)
Czytaj więcej >>>

506
(Głosy: 3, średnia ocena 3.67 na 5)
Wat Pho - Świątynia Odpoczywającego Buddy3.67 out of 5 based on 3 voters.

Wat Pho Zwiedzając Bangkok warto pójść tam, gdzie odpoczywa Wielki Oświecony. Wielki zarówno swym duchem, jak i rozmiarem, bowiem świątynia Wat Pho mieści w sobie potężny 15-metrowy posąg Buddy uwiecznionego w chwili osiągania nirwany. W tym miejscu poznamy też tajniki tajskiego masażu. (fot. azwegers)
Czytaj więcej >>>

512
(Głosy: 3, średnia ocena 5.00 na 5)
Doi Inthanon5.00 out of 5 based on 3 voters.

altNajwyższy szczyt Tajlandii (2565 m n.p.m.) – to po prostu trzeba zobaczyć! Doi Inthanon znajduje się w prowincji Chiang Mai na terenie parku narodowego. Znajdziemy tu ciekawe szlaki turystyczne, cuda dzikiej przyrody i wspaniałe wodospady. Turystom bardziej leniwym przyda się informacja, że niemal na sam szczyt góry prowadzi asfaltowa droga. (fot. bessieandkyle)
Czytaj więcej>>>

513
(Głosy: 3, średnia ocena 4.00 na 5)
Chao Phraya – rejs po rzece i jej kanałach4.00 out of 5 based on 3 voters.

alt

Rejs po Chao Phraya to wspaniała okazja do zobaczenia wyjątkowej panoramy Bangkoku (szczególnie poleca się w tym celu wieczorową porę – kluczowe zabytki są pięknie oświetlone!), a także do „podejrzenia” codziennego życia Tajów zamieszkujących tereny w pobliżu kanałów Menamu. (fot. archer10)
Czytaj więcej>>>

515
(Głosy: 4, średnia ocena 5.00 na 5)
Centrum Ochrony Tajskich Słoni w Lampang5.00 out of 5 based on 4 voters.

alt

W odległości ok 30 km od centrum miasta Lampang znajduje się Thai Elephant Conservation Center (TECC) – ośrodek opiekujący się ponad 50 słoniami azjatyckimi. Można tu z bliska przyjrzeć się kąpieli słoni, odwiedzić ich szpital, zobaczyć jak te niezwykłe zwierzęta malują obrazy oraz wybrać się na wyprawę trekkingową na ich grzbiecie. (fot. RobRyb)
Czytaj więcej>>>

516
(Głosy: 3, średnia ocena 4.67 na 5)
Świątynia Doi Suthep4.67 out of 5 based on 3 voters.

altChiang Mai strzegą dwa wspaniałe szczyty: Doi Suthep i Doi Pui. Ich malownicze okolice, pełne jeziorek i wodospadów kryjących się pośród bujnej tropikalnej roślinności, znajdują się oczywiście w granicach parku narodowego. Na skalnej półce poniżej szczytu Doi Suthep wznosi się zjawiskowy zespól świątynny Wat Phrathat Doi Suthep. (fot. oase hati)
Czytaj więcej>>>

517
(Głosy: 4, średnia ocena 4.75 na 5)
Dream World w Thanyaburi4.75 out of 5 based on 4 voters.

altDream World to park prawdziwie szalonej rozrywki dla dzieci i dorosłych. Miejsce to podzielone jest na kilka stref oferujących różne typy atrakcji, od Sky Coster, śnieżnego miasteczka i spływu Wielkim Kanionem po ogród miłości, 7 cudów świata na małym skrawku terenu i spotkanie z ulubionymi bohaterami kreskówek! (fot. www.dreamworld-th.com)

514
(Głosy: 2, średnia ocena 4.00 na 5)
Bang Pa-In Palace4.00 out of 5 based on 2 voters.

alt

Wspaniały kompleks pałacowy Bang Pa-In (zwany także Pałacem Letnim) znajdziemy w odległości ok. 18 km na południe od Ajutthaja. Niegdyś była to wypoczynkowa rezydencja tajskich królów. Eteryczne budowle będące mieszanką wschodnich i zachodnich stylów architektonicznych oraz malownicze ogrody wznoszą się u brzegów rzeki Chao Phraya. (fot. tom_ruaat)

Masz inne propozycje? Wejdź na forum i zaproponuj swoją 10!