10 szalonych rzeczy, które możesz zrobić w Tajlandii

472
(Głosy: 11, średnia ocena 4.18 na 5)
Pogłaskać tygrysa4.18 out of 5 based on 11 voters.

Pa Luangta BuaDla niewtajemniczonych może się wydawać dziwne, że w wegetariańskim klasztorze Pa Luangta Bua odnotowuje się tak ogromne spożycie mięsa… W rzeczywistości tę niezwykłą świątynię zamieszkują buddyjscy mnisi, którzy żyją razem z tygrysami i opiekują się nimi. Na terenie świątyni można pogłaskać tygrysa lub przynajmniej przyjrzeć się mu z bliska. (fot. by sarahbaker)
Czytaj więcej>>>

468
(Głosy: 6, średnia ocena 3.00 na 5)
Wylądować na bezludnej wyspie 3.00 out of 5 based on 6 voters.

Wylądować na bezludnej wyspie Wzdłuż wybrzeża, między Ranong i Phang Nga leży kilkanaście malowniczych wysp i wysepek. Choć ich brzegi w większości porośnięte są lasami mangrowymi, znajdziemy tu kilka niezwykle uroczych plaż i zatoczek. Większość wysp jest niezamieszkana – to niepowtarzalna okazja, aby wynajętą łódką wylądować na bezludnej wyspie i poczuć się jak Robinson. (fot. by kainet)
Czytaj więcej>>>

475
(Głosy: 5, średnia ocena 4.60 na 5)
Zjeść pieczoną szarańczę4.60 out of 5 based on 5 voters.

Kuchnia tajskaJeśli jedzenie insektów wydaje ci się mało apetyczne pomyśl, że nie przemierzyłeś pół świata po to, by zajadać się w Azji frytkami i hamburgerami. Jeśli naprawdę jesteś podróżnikiem otwartym na nowe doznania, schrupanie pieczonej szarańczy nie powinno sprawić ci najmniejszej trudności. Azjatycka kuchnia słynie z tego typu przysmaków, więc jeśli pragniesz poznać ten region w całym jego bogactwie – nie możesz odmówić. (fot. by avlxyz)

478
(Głosy: 4, średnia ocena 5.00 na 5)
Udać się do kabaretu Tifanny’s5.00 out of 5 based on 4 voters.

Tifanny’s Show

Jeśli zastanawiasz się, co wyjątkowego może być w kabarecie, oznacza to, że nie odwiedziłeś jeszcze Pattayi. Ekstrawagancja, zachwycająca choreografia, piękne kostiumy i  wspaniałe efekty świetlne, to nie wszystko – Klub Tifanny’s znany jest przede wszystkim ze spektakularnych przedstawień z udziałem tajskich ladyboys. Warto wiedzieć, że są to imprezy na poziomie i cieszące się międzynarodową sławą. (fot. by nikonaniac)
Czytaj więcej>>>

473
(Głosy: 6, średnia ocena 4.67 na 5)
Pojechać do Pattayi, by zwiedzić świątynię4.67 out of 5 based on 6 voters.

Świątynia Prawdy

Wyprawa do azjatyckiego centrum rozpusty tylko po to, by zwiedzić świątynię, to prawdziwe szaleństwo. A jednak warto się na nie skusić. Satchatham Prasat, zwana także "Świątynią Prawdy" to przepiękna drewniana budowla położona u brzegów jednej z plaż Pattayi. (fot. by bodlagz)
Czytaj więcej>>>

462
(Głosy: 5, średnia ocena 4.80 na 5)
Zagościć na uczcie małp w Lopburi4.80 out of 5 based on 5 voters.

Potargować sięRaz w roku miasto Lopburi urządza wspaniałe party dla żyjących tutaj małp. Zwierzęta mają do dyspozycji bufet obficie zaopatrzony w owoce, warzywa i słodycze. Korzyści z tej imprezy odnoszą wszyscy: małpy mają nieziemską wyżerkę, turyści rzadką atrakcję, a tubylcy raz w roku nie muszą chować przed makakami swojego jedzenia. (fot. by roadtrip-life)
Czytaj więcej>>>

463
(Głosy: 6, średnia ocena 4.33 na 5)
Pójść na wyścigi bawołów4.33 out of 5 based on 6 voters.

wyścigi bawołów

Chociaż ciągniki zajmują miejsce bawołów nawet w najdalszych rolniczych zakątkach Tajlandii, to jednak bohaterami dorocznego święta w Chonburi są właśnie te zwierzęta. Głównym wydarzeniem festiwalu są wyścigi bawołów rozgrywane w licznych konkurencjach, ale nie brak również innych atrakcji, takich jak np. wybory Miss Farmy. (fot. by dteslya)
Czytaj więcej>>>

469
(Głosy: 6, średnia ocena 4.50 na 5)
Kupić jedwab w Isaan4.50 out of 5 based on 6 voters.

Tajski jedwab

Podróż to Tajlandii to szansa także na zakupowe szaleństwo. Warty uwagi jest przede wszystkim tajski jedwab. Zakupy w Bangkoku, to jednak żadne wyzwanie, szczególnie cenny materiał tego rodzaju pochodzi z Isaan – regionu, do którego wielu turystów nawet nie dociera (a szkoda). Jedwab z Isaan jest delikatny, farbowany w pastelowe kolory i tradycyjnie tkany. (fot. by shaireproductions)
Czytaj więcej>>>

464
(Głosy: 2, średnia ocena 5.00 na 5)
Posłuchać jazzu na Ko Samui5.00 out of 5 based on 2 voters.

JazzMało kto wie, że Nowy Orlean i piękną tajlandzką wyspę Koh Samui łączy coś wyjątkowego: jazz. We wrześniu ta rajska wyspa zamienia się w jeden wielki jazzowy koncert. Na kilkunastu scenach w różnych miejscach wyspy występują krajowi i zagraniczni wykonawcy. Jeśli do tej pory nie byłeś miłośnikiem tego rodzaju muzyki, udział w Samui Jazz Festival może to radykalnie zmienić. (fot. by iamagenious)
Czytaj więcej>>>

471
(Głosy: 5, średnia ocena 3.80 na 5)
Wziąć udział w maratonie Pattaya3.80 out of 5 based on 5 voters.

Maraton Najstarszy w Tajlandii prestiżowy maraton odbywa się w Pattayi pod patronatem króla. Bieg organizowany jest w pięciu kategoriach: maraton, półmaraton, ćwierćmaraton, bieg dla studentów oraz dla zawodników na wózkach inwalidzkich. Równie ważny jak wynik jest sam udział w tego rodzaju imprezie. (fot. by bodlagz)
Czytaj więcej>>>

Masz inne pomysły? Wejdź na forum i zaproponuj swoją 10!