Satchatham Prasat, zwany także "Sanctuary of Truth" to monumentalna drewniana świątynia położona u brzegów jednej z plaż Pattayi: Naklua Beach, wysuniętej najbardziej na północ od miasta.

Tajlandia | Satchatham Prasat, zwany także
Tajlandia | Satchatham Prasat, zwany także "Sanctuary of Truth" - imponująca konstrukcja w całości wzniesiona z drewna (by zhaffsky)

Prasat Satchatham jest jednym z najbardziej spektakularnych obiektów w okolicach Pattayi. Goście z całego świata przybywają tłumnie, by podziwiać piękno tej niezwykłej budowli.

Sanctuary of Truth to monumentalna, drewniana świątynia, wznosząca się na wysokość 105 metrów.

Wspaniały budynek świątyni zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz zdobią przepiękne rzeźby wykonane w drewnie, przedstawiające starożytne wyobrażenia: Ziemi, Wiedzy i Filozofii.

Goście przekraczający próg świątyni, momentalnie przenoszeni są do innej rzeczywistości, przesiąkniętej antycznymi wizjami życia, świata i człowieka.
Tajski milioner, Lek Viriyaphant, pomysłodawca i fundator świątyni, nim podjął się wzniesienia tego wspaniałego przybytku, przez długi czas studiował tajską architekturę, religię i historię.

Tajlandia | Niesamowite widoki na jednej z plaż Pattayi
Tajlandia | Niesamowite widoki na jednej z plaż Pattayi (by Swami Stream)

Co ciekawe, świątynia jest wciąż w budowie: rozpoczęto ją w 1981 r., a ukończenie całości planuje się na 2025 r.

Zasadniczy kształt budowli wzorowany jest na tradycyjnej tajskiej architekturze. Elementy zdobnicze sanktuarium, zdradzają wpływy trzech najważniejszych artystycznych i filozoficznych wpływów, które pozostawiły niezatarte ślady w kulturze Tajlandii: chińskich, hinduskich i khmerskich.

Przy budowie świątyni pracowało najprawdopodobniej ponad 250 wysoko wykwalifikowanych rzeźbiarzy.

W planie świątyni wyróżnić można cztery skrzydła, z których każde poświęcone jest innemu stylowi sztuki. Wnętrze budowli zachwyca niezwykłą dbałością o szczegóły.

Prasat Satchatham (Sanctuary of Truth) niewątpliwie powinno znaleźć się w planie każdej wycieczki do Pattayi i okolic.

Oficjalna strona świątyni

Tajlandia | Lokalizacja Sanctuary of Truth na mapce Pattayi
Tajlandia | Lokalizacja Sanctuary of Truth na mapce Pattayi (Source: Tourism Authority of Thailand)
Zainteresować Cię również mogą ...