613
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Nowe zasady przekraczania lądowej granicy z Tajlandią5.00 out of 5 based on 1 voters.

W ostatnich miesiącach zaszły pewne zmiany dotyczące przekraczania granic Tajlandii drogą lądową. Warto je sobie zapamiętać, a jednocześnie nie porzucać dobrego nawyku regularnego sprawdzania tajskich przepisów wizowych. Mamy tu dobrą i złą wiadomość dla podróżników preferujących przemieszczanie się lądem. Od której zaczynamy?

Przejście graniczne Tajlandia-Birma w Mae Sai (tak na marginesie, jest to najbardziej wysunięty na północ punkt w Tajlandii)
Przejście graniczne Tajlandia-Birma w Mae Sai (tak na marginesie, jest to najbardziej wysunięty na północ punkt w Tajlandii)
(by vran )

Jasne, że od dobrej!

Od stycznia 2017 roku przy przekraczaniu lądowej granicy z Tajlandią uzyskuje się pozwolenie na 30-dniowy pobyt na terenie kraju (do tej pory było to zawsze 15 dni).

Zła wiadomość jest taka, że przekroczyć lądową granicę Tajlandii bez posiadania wizy (chodzi oczywiście o wizę wyrabianą w ambasadzie) można tylko dwa razy w danym roku kalendarzowym.

Nowe przepisy dotyczą posiadaczy paszportów czterdziestu pięciu państw, zarówno Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii, jak i Polski.

Limit wspomnianych dwóch wjazdów do kraju nie obejmuje osób posiadających paszport malezyjski.

Warto sobie utrwalić, że mówimy tylko o drodze lądowej i tylko o osobach nieposiadających wizy. Podróżując do Tajlandii samolotem nie musimy się przejmować tymi regulacjami.

Podsumowując: od tego roku przybywając do Tajlandii bez wizy, zarówno drogą powietrzną, jak i lądową, otrzymujemy pozwolenie na pobyt 30-dniowy. W przypadku drogi lądowej dotyczy nas jednak ograniczenie do dwóch wjazdów w ciągu roku.

Przejście graniczne między Tajlandią i Laosem w Nong Khai
Przejście graniczne między Tajlandią i Laosem w Nong Khai (by kuruman )

Źródła:

Thaizer.com

Ambasada RP w Tajlandii

Kierunek Azja
Zainteresować Cię również mogą ...Komentarze  

 
+1 #1 ja 2017-04-04 21:14
pewnie nigdy i tak nie odwiedze Tajlandii ㅠㅡㅠ
Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj proszę o polityce komentarzy. Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Komentarze od niezalogowanych użytkowników, wymagają zatwierdzenia przez administratora.


Kod antysapmowy
Odśwież

Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)