608
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Tajlandia znosi opłatę wizową5.00 out of 5 based on 1 voters.

Tytuł, jak to tytuł, nie wyczerpuje tematu, a dalsza treść artykułu przygasi nieco entuzjazm niektórych, choć, jakby nie patrzeć, wiadomości są naprawdę dobre. Wspomniane zniesienie opłaty dotyczy jednak tylko jednego rodzaju wizy i obowiązuje tylko w ściśle określonym czasie. W okresie od 1 grudnia 2016 r. do 28 lutego 2017 r. darmowa będzie wiza jednokrotnego wjazdu do Tajlandii. Owa zmiana ma prosty cel: zwiększyć ruch turystyczny.

Przez trzy miesiące turyści mogą cieszyć się niższymi kosztami podróży do Tajlandii
Przez trzy miesiące turyści mogą cieszyć się niższymi kosztami podróży do Tajlandii (by didiken )

Przecież do Tajlandii nie potrzebuję wizy!

Zdążyliśmy już zauważyć, że na te radosne wieści wielu czytelników reaguje zdezorientowaniem i przypomina, że przecież do Tajlandii możemy wjechać bez wizy. Oczywiście osoby te mają rację, od 2011 roku możemy odwiedzić Tajlandię w celach turystycznych na 30 dni bez konieczności ubiegania się o wizę. Istnieje jednak wiele osób zainteresowanych dłuższym pobytem w Krainie Uśmiechu i to właśnie dla nich powyższe informacje o zniesieniu opłat są istotne.

Tajski rząd zadecydował o obniżeniu także innych kosztów wizowych, np. dotyczących otrzymywanej na lotnisku wizy „on arrival” (VOA) – nie dotyczą one jednak Polaków.

O jakiej wizie mowa?

Turyści wybierający się do Tajlandii będą zwolnieni z opłaty wynoszącej dotychczas 120 zł za trzymiesięczną* wizę turystyczną jednokrotnego wjazdu (3 miesiące ważności, 60 dni pobytu). O taki dokument ubiegamy się planując pobyt w Tajlandii dłuższy niż 30 dni. Wizę tę wyrabiamy w Ambasadzie Tajlandii w Warszawie (ul. Willowa 7) lub w innej placówce dyplomatycznej poza granicami Królestwa. Niezbędne dokumenty do wyrobienia tego typu wizy, to: paszport ważny jeszcze przynajmniej 6 kolejnych miesięcy, wypełniony formularz wizowy, zdjęcie paszportowe i bilet powrotny. Wizę tę można przedłużyć w biurze imigracyjnym na terenie Tajlandii o kolejne 30 dni (koszt: 1,900 bahtów).

O jakich jeszcze wizach powinienem wiedzieć?

Wszelkie aktualne informacje o typach wiz do Tajlandii, które mogłyby okazać się przydatne dla polskich turystów, zawarliśmy w tym artykule: „Do Tajlandii z wizą czy bez?”.

Jeśli kogoś interesują pozostałe rodzaje wiz, np. wizy tranzytowe, odsyłamy tutaj: „Wiza Tajlandia”.

Nie będziemy się zatem powtarzać, ale podkreślimy, że opłaty za inne typy wiz, także za turystyczną wizę wielokrotnego wjazdu do Tajlandii pozostają bez zmian.

*Musimy pamiętać o tym, iż okres ważności wizy nie jest tożsamy z dozwoloną długością pobytu. Wiza ważna przez 3 miesiące oznacza, że przez ten okres – liczony od chwili jej wystawienia – możemy przekroczyć granicę Tajlandii. Nasz pobyt na terenie kraju nie może jednak przekroczyć 60 dni.

Źródła:
thailand.prd.go.th
tourismbreakingnews.com
www.fly4free.pl
www.thaiembassy.org/warsaw
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)