599
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 20160 out of 5 based on 0 voters.

Tegoroczne Letnie Igrzyska Olimpijskie są dla Tajlandii jednymi z najlepszych. Udało im się zdobyć aż 6 medali, w tym: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

Tajlandia | Tajlandia przywiozła z Igrzysk Olimpijskich 6 medali
Tajlandia | Tajlandia przywiozła z Igrzysk Olimpijskich 6 medali (by oddsock )

Tajlandia na Olimpiadach

Lepszą Olimpiadą była tylko ta z 2000 roku w Atenach, kiedy reprezentanci Tajlandii zdobyli 8 medali. Od 1952 roku, kiedy Tajlandia po raz pierwszy pojawiła się na Letnich Igrzyskach Olimpijskich, zdobyła łącznie 30 medali: 9 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych.

Najwięcej medali (14) zdobyto w boksie. Podnoszenie ciężarów przyniosło nagrodę w postaci  11 medali, a taekwondo –  3.

Medaliści z Rio 2016

Sukanya Srisurat zdobyła pierwsze miejsce podnoszeniu ciężarów w kategorii do 58 kg. Ponadto jest mistrzynią świata 2014. Srisurat pobiła rekord olimpijski podnosząc 110 kg! W 2011 roku została zdyskwalifikowana na 4 lata za stosowanie metandienonu. Karę skrócono do 2 lat.

Drugą złotą medalistką w podnoszeniu ciężarów (kategoria do 48 kg) jest Sopita Tanasan. Pierwsze miejsce wywalczyła podnosząc 108 kg. Tanasan jest też wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata i Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Pimsiri Sirikaew to trzecia (srebrna) medalistka Igrzysk Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów (do 58 kg). Podczas Olimpiady w Londynie również zdobyła srebro.

Sinphet Kruaithong zdobył brąz w podnoszeniu ciężarów w kategorii mężczyzn do 56 kg. Sportowiec 22 sierpnia obchodził swoje 21 urodziny – medal olimpijski był więc najpiękniejszym prezentem.

Tawin Hanprab jest srebrnym medalistą w taekwondo w kategorii do 58 kg.

W tej samej dyscyplinie (kategoria do 48 kg kobiet) brązowy medal zdobyła 19-letnia Panipak Wongpattanakit. Ponadto jest również mistrzynią świata oraz Azji.

Tajlandia | Tajlandia może być dumna ze swoich reprezentantów!
Tajlandia | Tajlandia może być dumna ze swoich reprezentantów! (by slapers )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)