578
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Chiński Nowy Rok 20135.00 out of 5 based on 1 voters.

Noworoczne obchody według chińskiej tradycji przypadają każdego roku mniej więcej od połowy stycznia do końca lutego. Oczywiście, jak to w Tajlandii bywa, jeden dzień to zdecydowanie za mało na świętowanie tak doniosłego wydarzenia. W roku 2013 Chiński Nowy Rok obchodzony będzie 10 i 11 lutego.

Tajlandia | Nowy Rok Chiński (Bangkok)
Tajlandia | Nowy Rok Chiński (Bangkok) (by rollanb )

Noworoczne uroczystości mają miejsce przede wszystkim w Bangkoku i dziesięciu innych prowincjach: Chiang Mai, Nakhon Sawan (Pak Nam Pho), Suphan Buri, Ratchaburi, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Chon Buri (Pattaya), Nakhon Ratchasima (Korat), Songkhla (Hat Yai), Phuket i Trang.

2013 – Rok Węża

Odchodzący rok był Rokiem Smoka i został uznany za szczególnie pomyślny. Wąż nie jest tak szczęśliwym znakiem zodiaku, ale bynajmniej nie przeszkadza to mieszkańcom Tajlandii w hucznym świętowaniu. Można spotkać się też z określeniem „Rok Wodnego Węża”, gdyż właśnie żywioł wody będzie towarzyszył Wężowi w tym okresie.

Według chińskiej astrologii osoby urodzone pod znakiem Węża to myśliciele, ludzie sprytni,  inteligentni i dobrze zorganizowani. Rok Węża zapowiada zaś czas zmian, które mogą być gwałtowne.

Szczęśliwego Nowego Roku pod znakiem Węża!

Tajlandia | 2013 – Rok Węża
Tajlandia | 2013 – Rok Węża (by vighi )

Źródła:
Roy Cavanagh (Thaizer)
Thaizer.com

The Government Public Relations Department
http://thailand.prd.go.th
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)