575
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Podróże z Simonidesem5.00 out of 5 based on 1 voters.

Polski zawodnik i multimedalista muay thai, Rafał Simonides, jest bohaterem i realizatorem programu „Podróże z Simonidesem”. To nie tylko minireportaże z podróży do Azji, to także pomysł na zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu, jako alternatywy dla innych, często zgubnych, pokus współczesnego świata.

Powyższy odcinek powstał w ramach projektu Fundacji Start-Sport – "Sport w walce z narkomanią i patologią społeczną. Sport vs Narkotyki". Rafał udowadnia młodzieży, że pasja sportowa to coś więcej niż medale, to przede wszystkim możliwość przeżycia fascynujących przygód.  

Rafał Simonides to nie tylko Mistrz Świata w muay thai i pierwszy Polak w historii, który zawalczył dla samego Króla Tajlandii przed pałacem Królewskim, to także człowiek ciekawy świata, który dzięki swojej pasji i odnoszonym sukcesom miał okazję odwiedzić wiele fascynujących zakątków globu.

W pierwszym odcinku „Podróży...” Rafał odwiedza tajską Świątynię Tygrysa (klasztor Wat Pa Luangta Bua). To miejsce, w którym buddyjscy mnisi żyją z tygrysami, oswajają je, tresują i opiekują się nimi.

Tutaj być może pierwszy i jedyny raz w życiu będziemy mieć okazję pogłaskania tygrysa i zrobienia sobie z nim zdjęcia.

Świątynia mieści się w prowincji Kanchanaburi, w odległości ok. 200 km na zachód od Bangkoku.

Tajlandia | Tiger Canyon
Tajlandia | Tiger Canyon (by nagy )

Jak widać, Rafał nie ma żadnych oporów przed wkroczeniem do paszczy lwa, to znaczy tygrysa! Tiger Canyon, czyli Kanion Tygrysi, to miejsce w pobliżu świątyni, gdzie każdego dnia przyprowadzane są zwierzęta, a turyści za opłatą mogą poprzebywać w ich towarzystwie.

Z filmiku dowiemy się wielu ciekawostek, m. in. dlaczego osoby pracujące przy tygrysach ubrane są na fioletowo oraz czym karmione są te potężne zwierzęta?

Mieliście już okazję odwiedzić to miejsce? Jeśli tak, zachęcamy do podzielenia się wrażeniami na naszym forum.
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)