534
(Głosy: 3, średnia ocena 4.67 na 5)
Bankok trzecim najczęściej odwiedzanym miastem świata4.67 out of 5 based on 3 voters.

MasterCard co roku przeprowadza ranking najczęściej odwiedzanych miast na świecie i miast, w których turyści zostawiają najwięcej pieniędzy. Tzw. Global Destination Cities Index miał w tym roku swoją drugą edycję, gdzie „pod lupę” wzięto 132 miasta.

Tajlandia | Według rankingu MasterCard Bangkok jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata
Tajlandia | Według rankingu MasterCard Bangkok jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata (by mckaysavage )

Drugi rok z rzędu na szczycie listy znalazł się Londyn, tuż za nim uplasował się Paryż (pod względem liczby gości) i Nowy Jork (pod względem pieniędzy wydanych przez  turystów), a na miejscu trzecim – Bangkok, zostając tym samym najczęściej odwiedzanym miastem regionu „Azja i Pacyfik”. Również pod względem wydatków turystów Bangkok zajął trzecią pozycję na świecie i pierwszą wśród miast azjatyckich.

W tegorocznym rankingu Bangkok wyprzedził takie azjatyckie cele podróży, jak Singapur, Hongkong czy Kuala Lumpur.

W rzeczywistości ranking MasterCard jest trzystopniowy: odnosi się do ogólnej ilości turystów przybywających do danego miasta, do ilości wydanych przez nich pieniędzy i porównując dane z roku poprzedniego, tworzy prognozy na przyszłość.

Wydatki nie zawsze idą w parze z ilością gości odwiedzających dane miasto, czego przykładem jest Paryż, pod względem odwiedzin lokujący się na 2. miejscu, zaś po kątem wydatków – na 4. i Nowy Jork – pod względem odwiedzin zajmujący miejsce 13., ale biorąc pod uwagę wydatki turystów – 2.

Tajlandia | Także w Bangkoku, spośród wyróżnionych miast azjatyckich, turyści zostawiają najwięcej swoich pieniędzy
Tajlandia | Także w Bangkoku, spośród wyróżnionych miast azjatyckich, turyści zostawiają najwięcej swoich pieniędzy
(by travelourplanet )

Jeśli chodzi o Bangkok przewiduje się, że w roku 2012 odwiedzi go o 6,5 % więcej turystów (spodziewanych jest 12,2 milionów gości), zaś wydadzą oni o 16,6 % pieniędzy więcej niż w zeszłym roku (szacuje się, iż będzie to kwota 19,3 mld dolarów). Najbardziej na tym tle wyróżniają się przybywający do Bangkoku turyści z Tokio, których jest najwięcej i którzy wydają tam największą ilość pieniędzy.

MasterCard dostrzega także rosnącą liczbę dokonywanych transakcji bezgotówkowych, która w Tajlandii wynosi o 8,4% więcej w stosunku do roku poprzedniego.

Źródło: The Government Public Relations Department
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)