523
(Głosy: 3, średnia ocena 5.00 na 5)
Wielkanoc w Tajlandii5.00 out of 5 based on 3 voters.

Każdy z nas ma swój własny sposób na spędzanie Wielkanocy. Niektórzy hołdują tradycji i nie wyobrażają sobie świąt poza gronem rodzinnym, inni nie przepadają za przedświąteczną gorączką i chętnie w tym czasie wyjeżdżają na urlop w poszukiwaniu spokoju i aby złapać trochę słońca, którego wiosenne miesiące w naszym kraju niestety nie gwarantują. Dla tych drugich interesującą alternatywą może być Tajlandia.

Tajlandia (Chiang Mai) | W buddyjskiej Tajlandii nie obchodzi się Wielkanocny, ale turyści tęskniący za świętami bez trudu znajdą wyśmienite jajeczne potrawy na ulicznych targach
Tajlandia (Chiang Mai) | W buddyjskiej Tajlandii nie obchodzi się Wielkanocny, ale turyści tęskniący za świętami bez trudu znajdą wyśmienite jajeczne potrawy na ulicznych targach (by magical-world )

Wiele biur podróży oferuje specjalne wycieczki do Tajlandii na czas Wielkanocy (także dla całych rodzin), kusząc możliwością oryginalnego i aktywnego spędzenia tego czasu, zamiast przesiadywania za suto zastawionym stołem.

Osoby decydujące się na taką formę wypoczynku często robią to spontanicznie, korzystając z promocyjnych opcji biur podróży typu: „wylot za 3 dni”. Warto uważnie prześledzić oferty promocyjne, gdyż niektóre firmy zaznaczają możliwość wystąpienia pewnych niewygód (np. związanych z wykorzystaniem samolotu obsługującego zwykle krótsze dystanse), które jednak rekompensuje korzystna cena.

Wybierając się do Tajlandii w czasie wielkanocnym warto mieć na uwadze fakt, że nasze święta mogą się czasem pokrywać z lokalnymi obchodami Nowego Roku (Songkran), które mają miejsce 13-15 kwietnia. Trzeba się wówczas liczyć z większymi tłumami w hotelach, restauracjach i środkach komunikacji (Tajowie z różnych zakątków świata zmierzają wówczas w rodzinne strony) a tym samym z nieco wyższymi cenami.

Z drugiej strony, jeśli zatęsknimy za naszym polskim śmigusem-dyngusem, będziemy mieli okazję pooblewać się wodą, czynność ta jest bowiem popularną noworoczną praktyką w Tajlandii.

Tajlandia (Bangkok) | To oczywiście nie jest wielkanocny zajączek, a dekoracja uświetniająca obchody chińskiego roku królika (2011)
Tajlandia (Bangkok) | To oczywiście nie jest wielkanocny zajączek, a dekoracja uświetniająca obchody chińskiego roku królika (2011) (by rwp-roger )

Jeśli chodzi o pogodę, to mniej więcej od marca do maja występuje w Tajlandii gorąca i wilgotna pora roku, charakteryzująca się wysokimi temperaturami (bardziej uciążliwymi właśnie z powodu wilgoci) i częściej niż w minionym sezonie występującymi opadami. Na przełomie marca i kwietnia jest zwykle jeszcze nieco chłodniej niż na przełomie kwietnia i maja. Wysokie temperatury są także mniej odczuwane na wybrzeżach południowej Tajlandii, dzięki orzeźwiającej morskiej bryzie. Podczas gdy na wybrzeżu południowo-zachodnim morze w tym czasie bywa nieco niespokojne, na południowo-wschodnim zastaniemy łagodne fale.

To oczywiście tylko ogólny zarys sytuacji pogodowej w tym okresie roku, ze szczegółami najlepiej jest zapoznać się na specjalnej stronce poświęconej pogodzie w Tajlandii (znajdziemy tu prognozę pogody i aktualne temperatury dla interesującego nas regionu).

Tajlandia | Bogaty wybór jaj na bangkockim targu. Te różowe, przypominające nasze pisanki, to tzw. century egg, przygotowane w specjalny sposób: przez około miesiąca konserwowano je w soli i popiele
Tajlandia | Bogaty wybór jaj na bangkockim targu. Te różowe, przypominające nasze pisanki, to tzw. century egg, przygotowane w specjalny sposób: przez około miesiąca konserwowano je w soli i popiele (by robryb )
Zainteresować Cię również mogą ...Komentarze  

 
0 #2 nankin 2013-04-06 09:00
Wcale się nie dziwię tym wszystkim osobnikom, którzy uciekają od suto zastawionego stołu i kupują bilety do Tajlandii:) W przyszłym roku sama tak zrobię. A póki co kupiłam wycieczkę w alfa starze, długo się z tym nosiłam, ale siła perswazji moich znajomych nie ma sobie równych:) Pierwszy raz w Azji, pierwszy raz w Tajlandii:) Nie mogę się doczekać, zwłaszcza, że dość dokładnie przejrzałam serwis i sporo teraz wiem o Tajlandii, która jeszcze bardziej mnie kręci.
Cytować
 
 
0 #1 Allegra 2012-04-06 09:25
Ale mam ochotę na takie jajeczko sadzone!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj proszę o polityce komentarzy. Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Komentarze od niezalogowanych użytkowników, wymagają zatwierdzenia przez administratora.


Kod antysapmowy
Odśwież

Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)