508
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Wakacje w Tajlandii0 out of 5 based on 0 voters.

Coraz bardziej widoczna promocja i reklama na rynku polskim jest pozytywnym skutkiem obecności Tajlandii w świadomości polskich turystów, którzy w związku z tym jako cel swojej podróży coraz częściej wybierają Tajlandię.

Tajlandia | Bajeczne plaże i gorące słońce to wizytówka Tajlandii
Tajlandia | Bajeczne plaże i gorące słońce to wizytówka Tajlandii (by simonehudson )

Potencjał turystyczny Tajlandii

Kraj ten ma bardzo duży potencjał turystyczny – funkcjonuje tu wiele cieszących się światową sławą miejscowości wypoczynkowych, gdzie na dużą skalę rozwijane są możliwości uprawiania rekreacji ruchowej (np. nurkowanie, windsurfing, kitesurfing itp.).

Na szczególną uwagę zasługuje rosnące od wielu lat zainteresowanie podróżujących turystyką aktywną, a dzieje się tak, ponieważ koszty uprawiania tych sportów są w Tajlandii znacznie niższe niż w Europie.

Każdy turysta z pewnością odnajdzie w Tajlandii wszelkie interesujące go formy turystyki, która rozwinęła się głównie w południowych regionach kraju ze względu na występujące tu walory naturalne związane z morzem i dogodnymi warunkami klimatycznymi.

Tajlandia w świadomości polskich turystów

Tajlandia to częsty cel wakacyjnych podróży ludności z całego świata. Z badań przeprowadzonych na grupie 100 polskich respondentów w różnym wieku wynika, iż 77% ankietowanych chciałoby wybrać się do Tajlandii w celach poznawczo-wypoczynkowych, natomiast ponad połowa badanych (62%), mimo iż nigdy nie odwiedziła tego kraju, potrafi rozpoznać przynajmniej 3 atrakcje turystyczne Tajlandii.

Tajlandia | Bangkok to miasto tętniące życiem i kolorami
Tajlandia | Bangkok to miasto tętniące życiem i kolorami (by inoc )

Tajlandia jako produkt turystyczny

Bez wątpienia można stwierdzić, że Tajlandia, jako produkt turystyczny, jak najbardziej istnieje na polskim rynku.

Tajlandia Wycieczki – Bangkok przede wszystkim

Do najchętniej odwiedzanych miejsc niewątpliwie należy Bangkok – tętniąca życiem stolica kraju. Jednak ten egzotyczny kraj ma do zaoferowania znacznie więcej – niemal każde miasto może poszczycić się ciekawą historią, wspaniałą architekturą i bogato zdobionymi świątyniami.

Bangkok  jest jedną z wielu atrakcji turystycznych dostępnych w ofertach biur podróży.

Tajlandia | Tajlandia aktywnie? Jak najbardziej!
Tajlandia | Tajlandia aktywnie? Jak najbardziej! (by spencer_efc )

Oprócz wycieczek do wibrującej metropolii Bangkoku, w ofercie można znaleźć wyprawy do oddalonych wiosek na prowincji, jak również zwiedzanie  bezludnych wysepek, wypoczynek na plażach Zatoki Tajlandzkiej lub Morza Andamańskiego.

Wschodnie wybrzeże kraju znane jest także z licznych rezerwatów, w których można obserwować m.in. słonie czy małpy, a także wspaniałego ogrodu botanicznego. Jazda na słoniu oraz spływ kajakami w gęstwinie lasów deszczowych to kolejne z wielu atrakcji, które oferują biura podróży.

Warto zaznaczyć, że marketing Tajlandii jest prowadzony na szeroką skalę. Przedsiębiorstwa turystyczne i rekreacyjne prześcigają się w ofertach i różnych sposobach, by przyciągnąć jak najwięcej turystów. Coraz częściej możemy zauważyć, iż kolejne polskie biura wprowadzają do swojej oferty nowe, egzotyczne destynacje, w tym oczywiście Tajlandię.

Opracowanie: Anna Chmur

Tajlandia | Jedną z atrakcyjniejszych form rekreacji ruchowej jest nurkowanie
Tajlandia | Jedną z atrakcyjniejszych form rekreacji ruchowej jest nurkowanie (by davespencer )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)