492
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Regaty o Puchar Króla w Phuket 0 out of 5 based on 0 voters.

Regaty o Puchar Króla w Phuket (Phuket King's Cup Regatta) organizowane są co roku pod koniec listopada i na początku grudnia. Regaty rok rocznie gromadzą ok. 100 obiektów pływających i ponad 2000 uczestników.

Tajlandia | Regaty o Puchar Króla w Phuket (Phuket King's Cup Regatta)
Tajlandia | Regaty o Puchar Króla w Phuket (Phuket King's Cup Regatta) (by AsianYachting.com )

Festiwal ten po raz pierwszy odbył się w 1987 r., w celu uczczenia sześćdziesiątej rocznicy urodzin Jego Wysokości Bhumibola Adulyadej – Króla Tajlandii.

W roku 2011 impreza planowana jest w dniach 3-10 grudnia i odbędzie się na terenie Kata Beach Resort & Spa.

Królewskie regaty w Phuket uważane są za „klejnot w koronie” azjatyckich zawodów żeglarskich.

Do wyścigu wystawiane są łodzie różnego typu, od zaawansowanych technologicznie jachtów, po łodzie sportowe i klasyczne. W skład ich załóg wchodzą najlepsi wioślarze świata.

Zawody te są nie tylko ekscytującym wydarzeniem sportowym, ale także ważnym zjawiskiem społecznym. Zawziętej konkurencji towarzyszą bowiem rozmaite imprezy, a także targi i pokazy, mające miejsce w ciągu całego uroczystego tygodnia.

Tajlandia | Festiwal Phuket King's Cup Regatta po raz pierwszy odbył się w 1987 r.
Tajlandia | Festiwal Phuket King's Cup Regatta po raz pierwszy odbył się w 1987 r. (by AsianYachting.com )

Każdego wieczoru po wyczerpujących zarówno dla uczestników, jak i dla kibiców zawodach można znaleźć ukojenie w zachęcająco oświetlonych hotelowych kawiarniach, ulokowanych wzdłuż wybrzeży, wabiących dźwiękami muzyki i radosnym gwarem bawiących się osób.

W roku 2011 do królewskich regat w Phuket po raz pierwszy dołączy kitesurfing (kiteboarding), czyli odmiana surfingu, gdzie zamiast żagla występuje specjalny latawiec, będący źródłem siły napędowej.

Oficjalna strona Phuket King's Cup Regattawww.kingscup.com

Tajlandia | Kiteboarding w Phuket
Tajlandia | Kiteboarding w Phuket (by colbyotero )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)