489
(Głosy: 3, średnia ocena 4.67 na 5)
Już ponad 500 ofiar powodzi w Tajlandii4.67 out of 5 based on 3 voters.

Liczba ofiar panującej w Tajlandii powodzi wzrosła do 506, a poszkodowane przez wielką wodę zostały niemal trzy miliony osób. Szkody szacuje się na 16 mld dolarów (ok.11,5 mld euro). Po trwających miesiącami deszczach monsunowych kraj zmaga się z ocenianą na największą od 50 lat powodzią. Rzeka Chao Phraya wystąpiła z brzegów i zalała gęsto zasiedlone i wykorzystywane do uprawy ryżu tereny.

Tajlandia | W całej Tajlandii prawie trzy miliony ludzi straciły swój dobytek
Tajlandia | W całej Tajlandii prawie trzy miliony ludzi straciły swój dobytek (by dvids )

W zalanych od początku października prowincjach Ayutthaya i Nakhon Sawan woda zaczęła opadać. Telewizja pokazywała obrazy suchych dróg i mieszkańców, którzy wreszcie mogą zająć się remontem domów. Podczas wizyty w Nakhon Sawan, 200 km na północ od Bangkoku, premier kraju Yingluck Shinawatra przekazała lokalnym władzom równowartość 10 mln dolarów na odbudowę zniszczeń.

W Bangkoku ciągle trwa walka o ochronę przed zalaniem centrum milionowej metropolii. W miniony weekend ratownicy zbudowali w tym celu sześciokilometrowy wał z worków z piaskiem. Jak dotychczas serce stolicy z jej biurami, pięciogwiazdkowymi hotelami, centrami handlowymi i luksusowymi dzielnicami zostało ochronione przed masami wody.

Powódź wdarła się także na ulubiony przez turystów rynek Chatuchak w północnej części miasta. Mimo wody sięgającej kolan, znalazło się kilku sprzedawców, którzy nie zamknęli swoich sklepów.

Jak powiedział gubernator Bangkoku Sukhumbhand Paribatra, poziom wody w zachodniej części miasta stał się tak wysoki, że trzeba było ewakuować kilka dzielnic. W wielu sklepach brakuje żywności i wody.

Według szacunków tajlandzkich i niemieckich ekspertów, nadal nie ma stuprocentowej pewności, że także centralne rejony miasta nie zostaną zalane.

Szybka poprawa sytuacji, zgodnie ze słowami szefowej rządu pani Yingluck Shinawatra, nie wchodzi w rachubę: „Muszę ludziom uczciwie powiedzieć, że ten stan jeszcze przez chwilę będziemy musieli znosić”. 

wg www.focus.de

Dzienny raport powodziowy znajdziesz tutaj.
Zainteresować Cię również mogą ...Komentarze  

 
0 #1 Darek33 2014-04-07 11:10
Niestety natury nie da się ujarzmić, stale walczymy z nią i jesteśmy na trudniejszej pozycji..
Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj proszę o polityce komentarzy. Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Komentarze od niezalogowanych użytkowników, wymagają zatwierdzenia przez administratora.


Kod antysapmowy
Odśwież

Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)