489
(Głosy: 3, średnia ocena 4.67 na 5)
Już ponad 500 ofiar powodzi w Tajlandii4.67 out of 5 based on 3 voters.

Liczba ofiar panującej w Tajlandii powodzi wzrosła do 506, a poszkodowane przez wielką wodę zostały niemal trzy miliony osób. Szkody szacuje się na 16 mld dolarów (ok.11,5 mld euro). Po trwających miesiącami deszczach monsunowych kraj zmaga się z ocenianą na największą od 50 lat powodzią. Rzeka Chao Phraya wystąpiła z brzegów i zalała gęsto zasiedlone i wykorzystywane do uprawy ryżu tereny.

Tajlandia | W całej Tajlandii prawie trzy miliony ludzi straciły swój dobytek
Tajlandia | W całej Tajlandii prawie trzy miliony ludzi straciły swój dobytek (by dvids )

W zalanych od początku października prowincjach Ayutthaya i Nakhon Sawan woda zaczęła opadać. Telewizja pokazywała obrazy suchych dróg i mieszkańców, którzy wreszcie mogą zająć się remontem domów. Podczas wizyty w Nakhon Sawan, 200 km na północ od Bangkoku, premier kraju Yingluck Shinawatra przekazała lokalnym władzom równowartość 10 mln dolarów na odbudowę zniszczeń.

W Bangkoku ciągle trwa walka o ochronę przed zalaniem centrum milionowej metropolii. W miniony weekend ratownicy zbudowali w tym celu sześciokilometrowy wał z worków z piaskiem. Jak dotychczas serce stolicy z jej biurami, pięciogwiazdkowymi hotelami, centrami handlowymi i luksusowymi dzielnicami zostało ochronione przed masami wody.

Powódź wdarła się także na ulubiony przez turystów rynek Chatuchak w północnej części miasta. Mimo wody sięgającej kolan, znalazło się kilku sprzedawców, którzy nie zamknęli swoich sklepów.

Jak powiedział gubernator Bangkoku Sukhumbhand Paribatra, poziom wody w zachodniej części miasta stał się tak wysoki, że trzeba było ewakuować kilka dzielnic. W wielu sklepach brakuje żywności i wody.

Według szacunków tajlandzkich i niemieckich ekspertów, nadal nie ma stuprocentowej pewności, że także centralne rejony miasta nie zostaną zalane.

Szybka poprawa sytuacji, zgodnie ze słowami szefowej rządu pani Yingluck Shinawatra, nie wchodzi w rachubę: „Muszę ludziom uczciwie powiedzieć, że ten stan jeszcze przez chwilę będziemy musieli znosić”. 

wg www.focus.de

Dzienny raport powodziowy znajdziesz tutaj.
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)