486
(Głosy: 3, średnia ocena 5.00 na 5)
Loy Krathong w Isaan – święto życzeń, święto zakochanych, święto światła5.00 out of 5 based on 3 voters.

"Loy" znaczy "płynąć", a "krathong" – "tratwa". Wywodzące się z tradycji hinduskiej święto Loy Krathong, obchodzone jest w Tajlandii w czasie pełni księżyca w dwunastym miesiącu tajskiego kalendarza księżycowego (wypada zwykle w listopadzie).

Tajlandia – Isaan | Loy Krathong – święto życzeń, zakochanych i światła
Tajlandia – Isaan | Loy Krathong – święto życzeń, zakochanych i światła (by Peter Werner – dreisterneueberthailand.blog.de )

Wykonane z liści bananowca (ale też z tworzyw sztucznych albo ciasta) tratwy-lampiony ozdabiane są kwiatami, świecami i kadzidełkami.

Puszczona na wodę „krathong” symbolizuje oczyszczenie duszy z wszelkich złych emocji i uczynków, nagromadzonych w niej przez cały rok.

Loy Krathong hucznie obchodzone jest na obszarze całego kraju, niemal we wszystkich dużych miastach. Świętują je także mieszkańcy stosunkowo rzadko odwiedzanego przez turystów regionu północno-wschodniej Tajlandii, zwanego Isaan (także: Isan).

Święto Loy Krathong jest w Isaan festynem ludowym, połączonym z obfitym ucztowaniem i innymi rozrywkami.

Tajlandia – Isaan | „Krathong” wykonuje się z liści bananowca i ozdabia kwiatami.
Tajlandia – Isaan | „Krathong” wykonuje się z liści bananowca i ozdabia kwiatami (by Peter Werner – dreisterneueberthailand.blog.de )

Dla młodych par Loy Krathong jest z kolei ulubioną okazją do romantycznych spacerów nad jeziora i rzeki.

W regionie Isaan przygotowania do festynu są przez miejscowe piękności traktowane bardzo poważnie. Budowane pracowicie i bogato zdobione tratwy-lampiony biorą udział w konkursie na najpiękniejsze dzieło. Uczestnikom festiwalu do tańca przygrywają ludowe kapele.

Tajlandia – Isaan | Uczestnikom festiwalu do tańca przygrywają regionalne kapele zarówno te tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne
Tajlandia – Isaan | Uczestnikom festiwalu do tańca przygrywają regionalne kapele zarówno te tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne (by Peter Werner – dreisterneueberthailand.blog.de )

wg dreisterneueberthailand.blog.de
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)