482
(Głosy: 5, średnia ocena 5.00 na 5)
Ośrodek spokojnej starości dla słoni5.00 out of 5 based on 5 voters.

Podczas wycieczki po Tajlandii warto nieco zboczyć z zaplanowanego szlaku i udać się w okolice miasta Lampang, znajdującego się ok. 500 km od Bangkoku. Dlaczego? Ponieważ oprócz wspaniałych świątyń i niebiańskich plaż warto odwiedzić także nieco inny, ale naprawdę piękny i pełen pozytywnych emocji zakątek tego kraju. Miejsce, w którym odnajdziemy atmosferę spokoju i harmonii z naturą dom spokojnej starości dla… słoni!

Tajlandia | Park spokojnej starości dla słoni można odwiedzać i wspomagać finansowo
Tajlandia | Park spokojnej starości dla słoni można odwiedzać i wspomagać finansowo (by kurisuuu )

Wizyta w tym ośrodku to wspaniałe i niezapomniane przeżycie. Mieszkające tam słonie, zarówno te dzikie, jak i udomowione, prowadzą spokojny żywot i cieszą się jesienią życia w bardzo dobrych warunkach.

Słonie są w Tajlandii szanowanymi i cenionymi zwierzętami. W ośrodku swój dom znajdują te najstarsze, emerytowane słonie. Do pracy są wykorzystywane do ok. 60 roku życia. Później większość z nich jest już zbyt słaba, aby pracować przy karczowaniu lasów, pokazach czy przejażdżkach z turystami. I właśnie wtedy trafiają do tego wielkiego, zielonego parku, w którym mogą spacerować i odpoczywać do woli. Niektóre dożywają tam nawet 100 lat.

To miejsce jest przepełnione spokojem i miłą atmosferą. Pracujący tam ludzie opiekują się słoniami z wielką pasją i powołaniem. Całym sercem pomagają starym, często schorowanym zwierzętom godnie przeżyć ich ostatnie lata. Wszyscy pracownicy i weterynarze mieszkają na rozległym, zalesionym terenie ośrodka, obcując na co dzień ze swoimi podopiecznymi i służąc im w każdej chwili swoją pomocą.

Tajlandia | To szlachetne przedsięwzięcie finansuje organizacja przemysłu drzewnego
Tajlandia | To szlachetne przedsięwzięcie finansuje organizacja przemysłu drzewnego (by nagy )

W parku spokojnej starości dla słoni odbywa się produkcja leczniczej mieszanki z ziół, która zapewnia słoniom dobre zdrowie, apetyt i wigor. Obok parku działają dwa szpitale dla tych zwierząt, w okolicy znajduje się także cmentarz dla słoni. Według buddyjskiego zwyczaju, zwłoki słoni należy poddawać kremacji a resztę kości zakopywać w ziemi.
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)