458
(Głosy: 2, średnia ocena 3.50 na 5)
13 Międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki3.50 out of 5 based on 2 voters.

Na przełomie września i października w Bangkoku odbywa się wielkie święto europejskiego i światowego tańca. Bangkok's 13th International Festival of Dance & Music już po raz kolejny zawitał do prestiżowej sali koncertowej Thailand Cultural Center.

Tajlandia | Na przełomie września i października w Bangkoku odbywa się wielkie święto tańca i muzyki
Tajlandia | Na przełomie września i października w Bangkoku odbywa się wielkie święto tańca i muzyki (by nephelim )

Na to wielkie wydarzenie przewidziano występy ponad 800 specjalnych artystów z krajów całego świata: Rosji , Włoch, Holandii , Francji czy Hiszpanii . Wśród zaprezentowanych stylów tańca, podziwiać będzie można: jazz, sambę, balet, taniec etniczny, nowoczesny i klasyczny a także koncerty orkiestry symfonicznej czy inscenizacje wielu ciekawych sztuk, jak choćby „Don Kichot”.

13. Międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki w Bangkoku, który trwa od 09 września do 16 października zaprasza swym barwnym programem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Repertuar koncertów jest bardzo zróżnicowany, od Jeziora Łabędziego na lodzie i Flying Superkids z Danii do Flamenco w wykonaniu Ballet Nacional España. Na dokładkę Wiedeński Chór Chłopięcy, Katia Guerreiro z Portugalii i U-Theatre z Tajwanu.

Tajlandia | 13 Międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki w Bangkoku trwa od 09 września do 16 października
Tajlandia | 13 Międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki w Bangkoku trwa od 9 września do 16 października (by xcbiker )

Mocnym punktem Festiwalu będzie koncert Blue Planet Live! Artyści zabiorą publiczność w fenomenalną podróż po bezkresnych wodach oceanów. Podczas trwania koncertu wyświetlane będą zapierające dech w piersiach sekwencje z wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego BBC, ukazującego życie majestatycznych wielorybów, delfinów i innych zwierząt zamieszkujących głębiny. Wszystko to na gigantycznym ekranie o wysokiej rozdzielczości, w towarzystwie wielkiej orkiestry i wspaniałego chóru.

Wszystkim spektaklom patronuje Jej Królewska Wysokość Księżna Maha Chakri Sirindhorn.

Festiwal rozpoczął w 1999 roku. Jego organizatorzy pragnęli pokazać ludziom, że Tajlandia to znacznie więcej niż świątynie, słonie i rajskie plaże.

Oprócz wielu miłośników z Bangkoku i innych miast Tajlandii, Festiwal zyskał także wielki rozgłos wśród publiczności w całej Azji, a każdego roku ponad 3000 zagranicznych gości przylatuje do Bangkoku aby wziąć udział w tym roztańczonym Festiwalu.
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)