450
(Głosy: 5, średnia ocena 5.00 na 5)
Czołgi i ciężarówki będą udawały rafę5.00 out of 5 based on 5 voters.

Zatoka Tajlandzka ma olbrzymie znaczenie dla mieszkających tam rybaków. W jej płytkich, spokojnych wodach znajdują się liczne rafy koralowe, stanowiące ostoję wielu gatunków ryb. Kolorowe rafy przyciągają także turystów, spragnionych podwodnych wrażeń. Jednak w ostatnich latach ekosystem Zatoki Tajlandzkiej został znacznie zachwiany w wyniku przełowienia.

Tajlandia | Rafy koralowe Tajlandii należą do najpiękniejszych na świecie
Tajlandia | Rafy koralowe Tajlandii należą do najpiękniejszych na świecie (by gianvc )

Tajlandia bardzo dba o ochronę morskiego życia i w tym celu prowadzi najrozmaitsze działania. Umieszczenie w Zatoce Tajlandzkiej niemal 30 zniszczonych, zardzewiałych czołgów i ciężarówek jest jednym z nich. Wrzucone, wysłużone pojazdy mają imitować rafę koralową i zwiększyć tym samym populację ryb i owoców morza.

Morze Południowochińskie wraz z Zatoką Tajlandzką to obszar wyjątkowo bogaty w piękne, naturalne rafy koralowe. Władze Tajlandii ogłaszały już kilkumiesięczne zakazy połowów w niektórych częściach Zatoki. Miejmy nadzieję, ze ten osobliwy pomysł pomoże odbudować zniszczony ekosystem w zatoce i zarówno Tajowie, jak i turyści z całego świata bedą mogli nadal cieszyć się pięknem i bogactwem przyrody.

Tajlandia | Wody Zatoki Tajlandzkiej kryją bardzo wiele pięknych, naturalnych raf koralowych
Tajlandia | Wody Zatoki Tajlandzkiej kryją bardzo wiele pięknych, naturalnych raf koralowych (by 48722974@N07 )
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)