412
(Głosy: 6, średnia ocena 4.33 na 5)
Walentynki w Tajlandii4.33 out of 5 based on 6 voters.

Walentynki są „świętem” cieszącym się dużym zainteresowaniem w Tajlandii, oczywiście głównie wśród młodzieży. Najwięcej korzyści z obchodów Dnia Zakochanych czerpią zaś sprzedawcy kwiatów, które są tu najpopularniejszym wyrazem miłości.

Tajlandia | Miłości nie brakuje oczywiście w centrach handlowych
Tajlandia | Miłości nie brakuje oczywiście w centrach handlowych (by kengz)

Walentynki na tajskich ulicach

W dniu Walentynek szczególnie interesujący jest widok tajskich uczniów i studentów, przemierzających ulice miast swoimi skuterami czy motorami. Tak jak zawsze w Tajlandii dziwi spora ilość pasażerów poruszających się jednym środkiem transportu, tak teraz dostrzec można jeszcze ciekawszy obrazek, gdy owym pasażerom towarzyszą bukiety kwiatów, pluszowe maskotki, a wszystko to razem wzięte nie przeszkadza im w wymienianiu czułości przez telefon komórkowy.

Publiczne okazywanie uczuć

Pomimo utrwalonego na całym świecie obrazu tajskich dziewcząt, znanego z popularnych miejscowości turystycznych i klubów nocnych, w rzeczywistości Tajki są dość powściągliwe w publicznym okazywaniu uczuć.

Oczywiście czasy się zmieniają i coraz częściej w miejscach publicznych dostrzec można pary wymieniające pocałunki i spacerujące za rękę, jest to jednak znak nowych czasów, swoboda wcześniej nieznana w tym dość konserwatywnym społeczeństwie.

Tajlandia | Najpiękniejszy walentynkowy bukiet kupić można na kwiatowym rynku Pak Klong Talat w Bangkoku
Tajlandia | Najpiękniejszy walentynkowy bukiet kupić można na kwiatowym rynku Pak Klong Talat w Bangkoku (by irene2005)

Pattaya – najdłuższy pocałunek świata

Tymczasem w Pattayi, jak zwykle w Walentynki, odbywa się impreza, podczas której śmiałkowie starają się pobić rekord świata w najdłuższym pocałunku (World's longest continuous kiss).

Konkurencja jest spora. Jeśli dana para ma ambicję wrócić do domu z nagrodą wartą 100 000 bahtów, musi całować się prawie dwa dni!

Do konkursu staje zwykle kilkanaście par. Przeważają oczywiście Tajowie w wieku około 20-50 lat, zdarzają się także obcokrajowcy oraz pary homoseksualne.

Reguły gry są dość surowe: pary muszą całować się bez przerwy, cały czas stojąc. Trzymająca się w uścisku para ma do dyspozycji tylko jeden metr kwadratowy powierzchni, a jedzenie i picie spożywa przez słomkę. Wyjście do toalety jest zabronione przez pierwsze trzy godziny konkursu, a później ściśle nadzorowane.

Tajlandia | Pocałunki czas zacząć, czyli World´s Longest Continuous Kiss Pattaya
Tajlandia | Pocałunki czas zacząć, czyli World´s Longest Continuous Kiss Pattaya (by your-thailand.blogspot.com)

Rekord z 2012 roku wynosił: 50 godzin, 25 minut i 1 sekundę (zwycięzcy to dwaj panowie: Nontawat Jaroengsornsinpose i Thanakorn Sittiamthong z Tajlandii) i został pobity rok później przez Ekkachai i Laksana Tiranarat z Bangkoku, którzy całowali się 58 godzin, 35 minut i 58 sekund.

Tajlandia | A może romantyczna kolacja walentynkowa na Phuket?
Tajlandia | A może romantyczna kolacja walentynkowa na Phuket? (by caspermoller )

Jak powiedzieć: „Kocham Cię”?

W Tajlandii zakochany mężczyzna zwraca się do kobiety słowami: „phom rak khun”, co znaczy oczywiście: „Kocham Cię”. Wersja żeńska brzmi: „chan rak khun”.

Wspomniane sformułowania są jednak bardzo formalne i w rzeczywistości rzadko używane.

Zamiast tego, jeśli - dajmy na to - John pragnie wyznać miłość pannie imieniem Noy, powie raczej: „John rak Noy”. Działa to oczywiście także w drugą stronę: „Noy rak John”.

Tajlandia | Miłość uchwycona na jednej z ulic Bangkoku
Tajlandia | Miłość uchwycona na jednej z ulic Bangkoku (by boldlifestyle)

Źródło: Thaizer.com

Podyskutuj na forum
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)