411
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Tajlandia cierpi z powodu suszy i fali chłodów0 out of 5 based on 0 voters.

Tajlandia wciąż jeszcze odczuwa skutki ostatniego, niezbyt łaskawego pod względem warunków pogodowych, roku 2010. Początkowo przez cale miesiące nie było prawie wcale opadów deszczu, zaczęto obawiać się suszy i liczyć z możliwością wyschnięcia zbiorników wody. Następnie Tajlandia otrzymała nadmiar deszczu, owocujący powodziami, po których przyszły fale chłodu.

Tajlandia | Ubiegły rok nie był dla Tajlandii łaskawy, biorąc pod uwagę warunki pogodowe
Tajlandia | Ubiegły rok nie był dla Tajlandii łaskawy, biorąc pod uwagę warunki pogodowe (by Emilio Labrador)

Wyjątkowo silne powodzie dały się we znaki licznym prowincjom Tajlandii. Szczególnie poważnie ucierpiała centralna i północna część kraju.

Tegoroczna zima ze swoimi nadzwyczaj niskimi temperaturami po raz kolejny skłoniła władze do ogłoszenia alarmu o zagrożeniu w kilku regionach.   

Departament ds. zapobiegania i łagodzenia skutków katastrof (DDPM) 37 tajskich prowincji określił jako tereny zagrożone katastrofą fali chłodów. Dodatkowo z powodu utrzymującej się suszy za obszary zagrożone uznano kolejnych 5 prowincji: dwie z nich znajdują się na północy Tajlandii - Kamphaeng Phet i Phayao, dwie następne na północnym wschodzie - Udon Thani i Prachuap oraz jadna w centrum kraju - Khiri Khan.

Władze starają się obecnie wspierać mieszkańców wsi na terenach szczególnie dotkniętych niekorzystnymi warunkami pogodowymi.
Zainteresować Cię również mogą ...Dodaj komentarz

Pamiętaj proszę o polityce komentarzy. Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Komentarze od niezalogowanych użytkowników, wymagają zatwierdzenia przez administratora.


Kod antysapmowy
Odśwież

Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)