397
(Głosy: 7, średnia ocena 3.86 na 5)
Najciekawsze imprezy stycznia3.86 out of 5 based on 7 voters.

W styczniu Tajlandia pokrywa się dywanami kwiatowych kompozycji, po jej niebie płyną kolorowe balony, powietrze wypełnia dziecięcy gwar, wzdłuż ulic sprzedawane są kolorowe parasole, a w domowym zaciszu maniacy komputerowi testują najnowsze gry…

Tajlandia | Druga sobota stycznia należy do dzieci
Tajlandia | Druga sobota stycznia należy do dzieci (by eff-bkk)

Poniżej prezentujemy najciekawsze imprezy stycznia:

Dla miłośników gier komputerowych…

Targi gier komputerowych (Thailand Game Show), odbywające się w styczniu w Bangkoku, gromadzą przedstawicieli wielu wiodących firm, oferujących najnowsze gadżety i rozwiązania techniczne w tej dziedzinie, a wszystko to oczywiście w okazyjnych cenach.

Poza prezentacją najnowszych osiągnięć i nowinek na rynku gier komputerowych, z których wiele rzeczy wypróbować można własnoręcznie lub na własnej skórze, odbędą się także ciekawe konkursy oraz dyskusje dotyczące np. zarabiania na graniu w gry.

Kiedy?
13-15 stycznia 2012
Gdzie?
Bangkok International Trade & Exhibition Centre (BITEC)

Dzień dziecka

W Tajlandii Dzień Dziecka przypada co roku w drugą sobotę stycznia. Tajowie pokładają duże nadzieje w swoich potomkach i przypisują im znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości kraju.

Obchody Dnia Dziecka, które w latach 1955-1963 r. odbywały się w pierwszy poniedziałek października, a potem przeniesione zostały na drugą sobotę stycznia, mają na celu uświadomienie dzieciom ich ogromnej roli. Oczywiście, poza oficjalnymi przemowami przedstawicieli rządu, dotyczącymi nadziei pokładanych w najmłodszych, jest to także dzień zabaw i radości.

W wielu zakątkach kraju odbywają się ciekawe imprezy zorganizowane specjalnie dla dzieci, maluchy mogą także liczyć na darmowy wstęp do wielu miejsc, a nawet na bezpłatny transport niektórymi środkami komunikacji.

Tajlandia | Wspaniałe rękodzieła z Bo Sang
Tajlandia | Wspaniałe rękodzieła z Bo Sang (by Alaskan Dude)

Fantastyczne kwiaty w Isaan

W styczniu warto odwiedzić także Nakhon Ratchasima, gdzie w dniach 20-22 stycznia 2012 r. trwa wspaniały festiwal kwiatów – Flora Fantasia.

Centralnym punktem festiwalu jest region Wang Nam Keow prowincji Nakhon Ratchasima – dolina słynąca ze swego naturalnego piękna.

W tych wyjątkowych dniach obejrzymy tu zachwycające kwiatowe dywany i gobeliny, wonne labirynty i pionowe ogrody, a wszystko to stworzone z ponad 200 tysięcy kwiatów doniczkowych i klombów, zajmujący powierzchnię ok. 10 ha.

Na Festiwalu nie zabraknie także prac artystów, wykonanych oczywiście z kwiatów, które są nie mniej zachwycające niż dzieła stworzone za pomocą pędzla.

Dolina Wang Nam Keow w tych świątecznych dniach jest także doskonałym miejscem na wykonanie niezapomnianych fotografii.

Wstęp jest biletowany, ale część dochodu przekazana zostanie na Tajski Czerwony Krzyż.

Tajlandia | Flora Fantasia w Nakhon Ratchasima
Tajlandia | Flora Fantasia w Nakhon Ratchasima (by atomdocs )

Festiwal parasoli w Bo Sang

Ten barwny festiwal lokalnego rękodzielnictwa odbywa się w dniach od 15 do 17 stycznia. Wówczas ulice wioski Bo Sang, znajdującej się w prowincji Chiang Mai, usiane są gęsto straganami pełnymi kolorowych, ręcznie robionych parasoli. Blasku dodają im porozwieszane wszędzie tradycyjne tajskie lampiony.

Wspaniałe wystawy lokalnych rękodzieł uzupełniają różnego rodzaju przedstawienia, pokazy, śpiewy i tańce, a nawet wybory Miss Bo Sang.

Zmęczeni uczestnicy festiwalu, zanim wezmą udział w wieczornej procesji z parasolami, mogą zregenerować siły degustując przysmaki lokalnej kuchni.

Kiedy?
15-17 stycznia 2012
Gdzie?
Wioska Bo Sang w okręgu  San Kamphaeng na obrzeżach prowincji Chiang Mai.

Tajlandia | International Balloon Fiesta w Chiang Mai
Tajlandia | International Balloon Fiesta w Chiang Mai (by norsez )

Balonowe szaleństwo w Chiang Mai

International Balloon Fiesta 2012 odbędzie się w dniach 20-22 stycznia 2012. Po czterech udanych edycjach tego festiwalu w Pattayi, w tym roku balonowa fiesta po raz pierwszy odbędzie się w Chiang Mai.

Wydarzenie, w którym weźmie udział ponad 20 balonów z całego świata, zorganizowane jest w ramach obchodów 84 urodzin Króla Tajlandii (które miały miejsce 5 grudnia 2011 r.).

Chiang mai gościć będzie obiekty latające z Belgii, Francji, Niemiec, Indii, Japonii, Malezji, Holandii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wietnamu i Tajlandii.

W ramach festiwalu odbędą się także różnorodne wystawy, prezentacje, koncerty muzyki na żywo i oczywiście degustacje kuchni tajskiej. Odpowiednio wcześniej, na stronie internetowej festiwalu – chiangmaiballoon.com, można sobie także zabukować lot balonem.

Przez ostatnie 4 lata impreza International Balloon Fiesta odbywała się w Pattayi. W zeszłym roku trwała cztery dni, od czwartku 13 stycznia do niedzieli 16 stycznia 2011 r. Niebo Pattayi opanowały wówczas dziesiątki kolorowych dmuchanych czaszy i inne obiekty latające, a także  fantastyczne fajerwerki. Nie zabrakło oczywiście okazji do lotu balonem i obejrzenia jedynych w swoim rodzaju balonowych wyścigów.

Kiedy?
20-22 stycznia 2012
Gdzie?
Activity Field, Sansai Luang Local Administration Office, Chiang Mai

Tajlandia | Fantazyjny balon pod niebem Pattayi
Tajlandia | Fantazyjny balon pod niebem Pattayi (by roadtrip-life)

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)