358
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Tajlandia wita Nowy Rok5.00 out of 5 based on 1 voters.

Tak jak w większości krajów na ziemi, wielkie odliczanie związane z końcem starego i początkiem nowego roku, odbywa się 31 XII także w Tajlandii. Towarzyszą temu oczywiście pokazy fajerwerków, przeróżne zabawy i koncerty.

Tajlandia | Fajerwerki nad Bangkokiem
Tajlandia | Fajerwerki nad Bangkokiem (by specialkrb)

Bangkockie „odliczanie czasu” (Bangkok's Countdown)

Radosne oczekiwanie na nadejście Nowego Roku szczególnie hucznie obchodzone jest w Bangkoku.

Goście przebywający w tym czasie w stolicy Tajlandii będą mieli okazję poczuć wspaniałą atmosferę tego wyjątkowego dnia, podziwiać bogactwo dekoracji, odliczyć głośno ostatnie sekundy 2010 roku i życzyć wszystkim "Szczęśliwego Nowego Roku!".

Uroczyste świętowanie będzie miało miejsce oczywiście wieczorem i nocą z 31 XII na 1 I. Centrum imprezy będzie Plac Ratchaprasong.

Noc z 31 XII na 1 I jest jedną z trzech noworocznych dat celebrowanych w Tajlandii, wśród których wyróżnia się:

  • 1 I - obchodzony zgodnie z kalendarzem gregoriańskim
  • tzw. „chiński” Nowy Rok - w pierwszym dniu pierwszego miesiąca księżycowego (zwykle w lutym)
  • tzw. „tajski” Nowy Rok - zwany świętem Songkran, obchodzony w kwietniu

Tajlandia | Pattaya Countdown 2011
Tajlandia | Pattaya Countdown 2011 (by Thailand, Land of Smiles)

Tygodniowy Sylwester w Pattayi

Noworoczne uroczystości odbywają się w różnych zakątkach Tajlandii, jednak drugim po Bangkoku miejscem, szczególnie zaangażowanym w obchody tego święta jest Pattaya.

Impreza zwana “Pattaya Countdown 2011” będzie miała swój punkt kulminacyjny oczywiście 31 XII, ale uroczyste obchody końca roku zaczną się już pięć dni wcześniej. Jeśli więc marzy się nam najdłuższy Sylwester w życiu, Pattaya będzie miejscem idealnym. Tegoroczna impreza odbędzie się w zatoce Bali Hai.

Tygodniowa Impreza rozpocznie się w dniu Bożego Narodzenia uroczystym dekorowaniem świątecznych drzewek i pokazem fajerwerków nad zatoką. Przez kilka dni z rzędu odbywały się będą targi tradycyjnego tajskiego rzemiosła i aromatycznej kuchni azjatyckiej.

Codziennym imprezom towarzyszyć będą koncerty gwiazd takich jak: Lu La, Clash czy Bird. Uroczystości nad zatoką będą rozpoczynały się mniej więcej o godzinie 18:00 i kończyły o 1:00 w nocy.

Szalony tydzień w Pattayi z pewnością będzie pamiętnym pożegnaniem 2010 roku.

Tajlandia | Noworoczny taniec w Chiang Mai
Tajlandia | Noworoczny taniec w Chiang Mai (by jurvetson)

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)