336
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Powódź w Tajlandii – sytuacja się normalizuje0 out of 5 based on 0 voters.

Choć mieszkańcy południowej Tajlandii wciąż mogą spodziewać się intensywnych opadów deszczu, największe zagrożenie powodziowe - według prognoz - mają już za sobą.

Tajlandia | W Zatoce Tajlandzkiej wciąż utrzymują się silne wiatry monsunowe
Tajlandia | W Zatoce Tajlandzkiej wciąż utrzymują się silne wiatry monsunowe (by travlinman43)

Zakład Meteorologii szczególnie ostrzega przed silnymi wiatrami i wysokimi falami na morzu, a także ulewnymi deszczami, które spodziewane są głównie w okolicach Chumphon i dalej na południe: w Surat Thani, Nakhon Si Thammarat, Phatthalung, Krabi, Songkhla i Trang. W Zatoce Tajlandzkiej wciąż utrzymują się monsuny.

Na obszarach Tajlandii południowej rozpoczęto intensywne prace porządkowe, mające na celu zniwelowanie skutków ostatnich powodzi. Do akcji włączyły się setki wolontariuszy, żołnierzy i pracowników gminy, zaczynając od usuwania błota i śmieci pozostawionych przez wycofujące się masy wód.

Jednym z miejsc najsilniej dotkniętych powodzią było miasto Hat Yai, którego sytuacja z dnia na dzień ulega poprawie.

Warunki pogodowe złagodziły się także na Ko Samui, niektóre ulice wyspy wciąż jednak pozostają zalane. Loty do i z Ko Samui są realizowane. Transport wodny na Ko Samui i pobliskie wyspy: Ko Tao i Ko Pha Ngan wciąż boryka się z utrudnieniami (liczne opóźnienia i odwołane kursy).

Także usługi kolejowe w południowej Tajlandii zaczynają wracać do normy, chociaż nadal można spodziewać się opóźnień.

Tajlandia | Meteorolodzy ostrzegają:
Tajlandia | Meteorolodzy ostrzegają: "Jest lepiej, ale to jeszcze nie koniec!". Na południu wciąż spodziewać się można ulewnych deszczy (by rene_ehrhardt)

Tegoroczna powódź rozpoczęła się na północno-wschodnich obszarach Tajlandii, kierując się stopniowo ku centralnym prowincjom kraju. Sytuacja w wielu z tych regionów wraca do normy, potrzeba jeszcze jednak co najmniej kilku tygodni, aby woda ustąpiła zupełnie.

Meteorolodzy ostrzegają, że zagrożenie powodziowe wciąż istnieje, choć nie jest tak wysokie jak w ostatnich miesiącach.

W tegorocznych powodziach w Tajlandii zginęło co najmniej 140 osób, a ponad 6 milionów zostało bezpośrednio dotkniętych ich negatywnymi skutkami.

Źródła:
The Thailand Times

Thaizer.com

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)