335
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Festiwal Phimai (10-14 listopada 2010) 0 out of 5 based on 0 voters.

To niezwykłe święto odbywa się na obszarze parku historycznego Phimai w prowincji Nakhon Ratchasima. Festiwal wypada zwykle w listopadzie, a głównym punktem programu jest niezwykły pokaz, łączący w sobie muzykę, taniec i elementy świetlne, odgrywający się na tle pradawnych ruin architektury khmerskiej.

Tajlandia | Tradycyjny taniec khmerski wśród ruin dawnego imperium
Tajlandia | Tradycyjny taniec khmerski wśród ruin dawnego imperium (by Eugene Tang/Tourism Thailand Blog)

Phimai jest niewielką miejscowością położoną w pobliżu miasta Korat (Nakhon Ratchasima) w północno-wschodniej Tajlandii. Ziemie te znajdowały się kiedyś pod władaniem Królestwa Angkoru. Znajdująca się tu XII-wieczna świątynia khmerska uchodzi za jedną z największych i najlepiej zachowanych tego typu budowli w całej Tajlandii.

Festiwal w Phimai ma na celu symboliczne ukazanie potęgi dawnego imperium Khmerów. Aby wymowa przedstawienia była zrozumiała nie tylko dla lokalnej ludności, ale i dla turystów, których przybywa do Tajlandii coraz więcej i którzy bardzo chętnie uczestniczą w tradycyjnych uroczystościach tego kraju, organizatorzy oferują trójjęzyczną interpretację ukazanych zdarzeń: angielską, francuską i japońską.

Tajlandia | Festiwal Phimai
Tajlandia | Festiwal Phimai (by Eugene Tang/Tourism Thailand Blog)

Inne spektakle, stanowiące część tego samego święta, obejmują: pokazy klasycznego tańca tajskiego, wystawy dotyczące kultury i sztuki Tajlandii oraz malowniczą procesję z posągiem Buddy w roli głównej.

Dla turystów aktywnych interesujące okazać się mogą mistrzostwa o puchar królewski w regatach oraz wielka wycieczka rowerowa.

Festiwalowi gości będą mogli także nacieszyć oczy wystawami lokalnej sztuki, zaspokoić podniebienia podczas degustacji miejscowych potraw i odciążyć portfele zakupując pamiątki i różnego rodzaju tradycyjne wyroby na licznych targowiskach. Festiwal Phimai ma już swoją ponad wiekową tradycję.

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)