333
(Głosy: 6, średnia ocena 5.00 na 5)
Barwne święta listopada5.00 out of 5 based on 6 voters.

W Tajlandii każdy miesiąc przepełniony jest wspaniałymi, barwnymi festiwalami, które urozmaicają życie codzienne mieszkańców kraju, a dla gości stanowią wspaniałą atrakcję w ich podróży po „Krainie Uśmiechu”. Także listopad, który w naszym kraju jest nieco smutnym, jesiennym miesiącem, w Tajlandii obfituje w szereg barwnych uroczystości.

Tajlandia | Loy Krathong
Tajlandia | Loy Krathong (by benstephenson)

Zdecydowanym królem listopadowych festiwali jest Loy Krathong, odbywający się podczas pełni księżyca w 12 miesiącu księżycowym. Jest to festiwal hucznie obchodzony na terenie całego kraju.

W tym roku święto to przypada mniej więcej w dniach 19-21 listopada. Obchody Loy Krathong odbywają się zwykle u brzegów rzek, na których wody ludzie puszczają świecące łódeczki, będące formą ofiary i mające zapewnić pomyślność w przyszłości.

Poza tym festiwalem, który obchodzony jest w całej Tajlandii, w listopadzie odbywa się także wiele imprez lokalnych:

1 listopada - 5 grudnia 2010 - Festiwal Kwitnących Słoneczników w Mae Hong Son

Święto to związane jest z okresem kwitnienia słoneczników. Wówczas tysiące żółtych płatków pokrywają całe wzgórza północnej Tajlandii. Najpiękniejsze „kwitnące ogrody” ujrzeć można na wzgórzach Mae Hong Son, Thung Buatong i Doi Mae U-kho.

Podobny festiwal odbywa się także w Lop Buri i Saraburi.

10-14 listopada 2010 - Festiwal Phimai

To niezwykłe święto, odbywające się na obszarze parku historycznego Phimai w prowincji Nakhon Ratchasima, przypomni nam o potędze dawnego Imperium Khmerów.

19-21 listopada 2010 - Loi Krathong w Parku Historycznym Sukhothai

Wśród ruin dawnej królewskiej stolicy Sukhotai odbywają się jedne z najpiękniejszych i najbardziej uroczystych obchodów Loi Krathong.

20-21 listopada 2010 - Święto słoni w Surin

Nadrzędnym motywem święta, obchodzonego w połowie listopada w Surin, jest codzienne życie słoni i ich właścicieli.

20-22 listopada 2010 - Festiwal Yi Peng w Phayao i Chiang Mai

Punkt kulminacyjny tego niezwykle spektakularnego święta, związanego z tradycjami dawnego królestwa Lanna, stanowią świecące latarnie wzbijające się w nocne niebo.

Tajlandia | Święto kwitnących słoneczników
Tajlandia | Święto kwitnących słoneczników (by mark_lehmkuhler )

21 listopada 2010 - Bangkocki Maraton

Trasa biegu obejmuje ulicę Sanam Chai w pobliżu Wielkiego Pałacu. Pierwszy maraton w Bangkoku odbył się w 1987 r. i wzięło w nim udział 100 tysięcy atletów.

26 listopada - 5 grudnia 2010 - Festiwal upamiętniający budowę mostu na rzece Kwai

Organizowane corocznie pokazy, upamiętniające wydarzenia związane z budową mostu, uświetniają przeróżne występy muzyczne, pokazy fajerwerków, wybory Miss Pokoju, a także parady kwiatów i wyprzedaże lokalnych produktów.

28 listopada 2010 - Uczta małp w Lopburi

W listopadzie małpy mają swoje prawdziwe święto, podczas którego są obficie obdarowywane przeróżnymi smakołykami (owocami, gotowanymi jajkami) i przymyka się oko na ich psoty.

28 listopada 2010 - Lagunowy Trójbój w Phuket

Phuket jest wyspą uważaną za „perełkę” Tajlandii. Odbywający się tu trójbój obejmuje: zawody pływackie (na odcinku 1,8 km), jazdę rowerem (na odcinku 55 km) i biegi (na odcinku 12 km).

29 listopada - 10 grudnia - Festiwal Jedwabiu i święto przyjaźni w Khon Kaen

W czasie trwania festiwalu jedwabiu organizowane są przeróżne warsztaty i wystawy dotyczące pozyskiwania i obróbki technicznej tego szlachetnego materiału.

Równocześnie w Khon Kaen odbywa się tradycyjna uroczystość Phuk Siao – prawdziwe święto przyjaźni.

Tajlandia | Świecące latarnie na festiwalu Yi Peng
Tajlandia | Świecące latarnie na festiwalu Yi Peng (by sky_latern)

Podyskutuj na forum Tajlandia
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)