317
(Głosy: 0, średnia ocena 0 na 5)
Festiwal Wegetarian w Phuket0 out of 5 based on 0 voters.

Wbrew pozorom nie są to żadne targi zdrowej żywności ani happeningi polegające na zamykaniu się w klatkach. Jest to święto dość brutalne i krwawe.

Tajlandia | Festiwal Wegetarianów w Phuket
Tajlandia | Festiwal Wegetarianów w Phuket (by Thailand Travel Tips)

W czasie obchodów Festiwalu Wegetarian uczestnicy ulicznych demonstracji przekłuwają sobie części ciała i twarzy różnego rodzaju przedmiotami: mieczami, sztyletami, szpikulcami, łańcuchami i... wszystkim tym, co podsunie im wyobraźnia (z plażowymi parasolami włącznie).

Ci sami, zdawałoby się okaleczeni i cierpiący ludzie, urządzają pochód, zaś ich twarze nie wyrażają żadnego bólu, a jedynie rodzaj transu. Gdy przemierzają oni ulice Phuket, ostre przedmioty wciąż sterczą lub zwisają z ich ciał.

Tajlandia | Śmiałkowie okaleczający swoje ciała
Tajlandia | Śmiałkowie okaleczający swoje ciała (by electrostatico)

Ów dziesięciodniowy festiwal organizowany w Tajlandii przez ludność chińskiego pochodzenia, zyskał sobie światową sławę.

Z makabrycznym wyrazem tego święta, kontrastują kolorowe, bogato ustrojone i suto wyposażone w wegetariańską żywność stragany, rozciągające się wzdłuż ulic miasta.

Tajlandia | Demonstracja na ulicach Phuket
Tajlandia | Demonstracja na ulicach Phuket (by electrostatico)
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)