315
(Głosy: 1, średnia ocena 5.00 na 5)
Ujednolicenie cen wody butelkowanej5.00 out of 5 based on 1 voters.

Każdy turysta wybierający się w tropiki wie, że w miarę możliwości powinien unikać tamtejszej wody z kranu lub nieznanego pochodzenia. Ostrzegają o tym niemal wszystkie przewodniki i lekarze medycyny podróży.

Tajlandia | Średnia cena małej butelki wody powinna wynosić 7 THB
Tajlandia | Średnia cena małej butelki wody powinna wynosić 7 THB (by rwp-roger)

Tym samym butelkowana woda stała się towarem bardzo pożądanym przez turystów w Tajlandii. W związku z nagminnym zawyżaniem jej cen przez lokalnych sprzedawców Wydział Handlu Wewnętrznego Tajaldnii (DIT) postanowił zająć się tą sprawą i ustalić średnią cenę wody pitnej.

Wydział Handlu Wewnętrznego dowiedział się o tym problemie ze skarg telefonicznych składanych za pośrednictwem Hot Line (1569). Turyści narzekali na zawyżone ceny w restauracjach (ponad 15 THB za butelkę wody).

Po zorganizowanym przez DIT spotkaniu producentów butelkowanej wody pitnej, takich jak: Namthip, Siam Drink, Sermsuk i Singha, ustalono średnie ceny tego produktu:

  • 6 THB za 500 ml wody
  • 7 THB za 600 ml wody
  • 14 THB za 1,5 litra wody

Tajlandia | Woda butelkowana to towar bardzo
Tajlandia | Woda butelkowana to towar bardzo "chodliwy" wśród zagranicznych turystów (by jeppe-photos)

Producenci, biorąc pod uwagę koszty produkcji, doszli do wniosku, że średnia cena małej butelki wody pitnej nie powinna przekraczać 7 bahtów.

W domach towarowych i restauracjach przeprowadzona zostanie akcja informacyjna dotycząca zalecanych przedziałów cenowych.

Źródło:
The Thailand Times
Zainteresować Cię również mogą ...Komentarze  

 
-1 #2 Kajtolek 2011-02-04 15:32
Jedna złotówka to u nich 10.74 THB wiec nie widze problemu.... woda pitna jest u nich tansza nawet niz u nas. Pozdrawiam
Cytować
 
 
0 #1 Kazimierz 2010-09-25 08:01
Dziwią mnie ci skarżący się turyści, przecież milionów nie stracą, a drobnym sprzedawcom można dać zarobić i tak mają tam małą pensję dzienną. Co innego zdzierstwo w sieciach hotelowych i restauracyjnych , tam bym wprowadził ostre cięcia :)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj proszę o polityce komentarzy. Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Komentarze od niezalogowanych użytkowników, wymagają zatwierdzenia przez administratora.


Kod antysapmowy
Odśwież

Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)