314
(Głosy: 5, średnia ocena 4.80 na 5)
Jazzowe rytmy na Ko Samui4.80 out of 5 based on 5 voters.

Ostatni tydzień września na Ko Samui (Koh Samui) to czas niezwykły, bowiem miejscowość ta na kilka chwil staje się egzotycznym centrum jazzu. I to darmowego jazzu!

Tajlandia | W ostatnim tygodniu września na plażach Ko Samui rozbrzmiewa jazz
Tajlandia | W ostatnim tygodniu września na plażach Ko Samui rozbrzmiewa jazz (by Samui Jazz Festival)

Trudno uwierzyć, że amerykański Nowy Orlean cokolwiek może łączyć z tajlandzką rajską wyspą Ko Samui, a jednak... Mówimy tu oczywiście o jazzie.

Jazzowy festiwal na Ko Samui skupia międzynarodowych i lokalnych artystów, którzy wypełniają swoją muzyką wszystkie zakątki tej egzotycznej wyspy.

Samui International Jazz Music Festival to popularna, coroczna impreza, która łączy twórców i miłośników tej wspaniałej muzyki, a także amatorów egzotycznych krajobrazów.

Co roku pod koniec września infrastruktura wyspy wzbogaca się o kilkanaście scen, na których odbywa się kilkadziesiąt niezapomnianych koncertów. Co więcej, wszystkie występy są darmowe.

Tajlandia | Co łączy Ko Samui i Nowy Orlean?
Tajlandia | Co łączy Ko Samui i Nowy Orlean? (by Samui Jazz Festival )

Na letnich scenach jazzowego Ko Samui występują mniej lub bardziej znani międzynarodowi artyści. W roku 2010 goszczono takie sławy jak: Peter Beets, Saskia Laroo, Renske Taminiau, Alexander Beets i ponad 100 muzyków z Tajlandii. We wrześniu 2011 r. na scenach Ko Samui wystąpili m. in.: Irene Atman, Frank in person, Izaline Calister, Peter Beets i Sara lee vos.

Tajlandia | Krajobrazy Ko Samui
Tajlandia | Krajobrazy Ko Samui (Photo by Jurvetson)

Dodatkowo impreza ta jest sposobem na promocję Ko Samui, jako atrakcyjnego kierunku turystycznego, szczególnie w porze deszczowej.

Czy dźwięki muzyki zrodzonej w Nowym Orleanie i będącej mieszanką wpływów afrykańskich, europejskich i amerykańskich, rozbrzmiewające nad błękitną wodą egzotycznej wyspy i niosące się echem nad palmami, przez sam kontrast i intrygujący dialog kulturowy nie są zjawiskiem niezwykłym?

Galeria zdjęć – Jazzowy festiwal na Ko Samui  (by Samui Jazz Festival)

Źródło:
Samui Jazz Festival
www.samuijazz.com
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)