281
(Głosy: 2, średnia ocena 4.50 na 5)
Urodziny Królowej Tajlandii (12 sierpnia)4.50 out of 5 based on 2 voters.

W dniu 12 sierpnia Tajowie świętują jeden z ważniejszych państwowych jubileuszy – urodziny Królowej. Na jej cześć organizowany jest w Bangkoku wielki festiwal muzyki i kultury.

Tajlandia | Królewska para
Tajlandia | Królewska para (by mjc)

W tym uroczystym dniu wszystkie domy Tajlandii są dekorowane. Z największym rozmachem, kwiatowymi girlandami i kolorowymi lampionami, ozdabia się budynki przy Ratchadamnoen Avenue w Bangkoku.

Królowa Tajlandii przyszła na świat w 1932 r.

Uroczyste zawarcie związku małżeńskiego królewskiej pary miało miejsce 28 kwietnia 1950 r., wtedy to M. R. Sirikit Kitiyakara została królową Tajlandii.

Królowa Sirikit jest matką czworga dzieci: trzech córek i jednego syna.

Tajlandia | Królowa jest wielką miłośniczką orchidei - Ogród Królowej Sirikit w Chiang Mai
Tajlandia | Królowa jest wielką miłośniczką orchidei - Ogród Królowej Sirikit w Chiang Mai (by Kyle T. Ramirez)

Królowa jedwabiu

Naród tajski uwielbia swoją Królową, a jej działaność na rzecz rozwoju i promocji lokalnego rzemiosła i sztuki cieszy się dużym uznaniem. Ważną zasługą Królowej jest m. in. wprowadzenie tajskiego jedwabiu na międzynarodowe rynki. Sirikit nazywana jest "Królową jedwabiu", gdyż nie tylko wspiera działaność tkaczek, ale także sama na wszelkich oficjalnych uroczystościach pojawia się zwykle w strojach uszytych z tej delikatnej tkaniny.

Dzień Matki w Tajlandii

W dniu urodzin Jej Królewskiej Mości Królowej Tajlandii – matki narodu tajskiego, swoje święto obchodzą wszystkie matki.

Tajlandia | Sirikit zwana jest
Tajlandia | Sirikit zwana jest "Królową jedwabiu", dzięki jej inicjatywie tajskie materiały opanowały międzynarodowe rynki (by specialkrb)

Źródło:
Tourism Authority of Thailand
http://www.tourismthailand.org
Zainteresować Cię również mogą ...Zmień język Thailand Thailand (English) Tailandia Tailandia (Español) Tailandia Тайланд (Русский) Thailand Thailand (Deutsch) Tajlandia Tajlandia (Polski)